mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lotos obniża ceny paliw

Lotos obniża ceny paliw

Wczoraj Grupa Lotos obniżyła ceny paliw zarówno w handlu hurtowym jak i detalicznym. Benzyny tanieją o 70 zł na 1000 litrów. Na stacjach paliw należących do Lotosu zapłacimy 8 groszy mniej za litr paliwa.

O 45 zł na 1000 litrów tanieją również oleje napędowe. Oznacza to 5 groszy mniej na każdym litrze.

Obniżki cen naszych paliw są większe niż wynikało by to z obniżenia podatku akcyzowego - podkreśla Paweł Olechnowicz, prezes zarządu Grupy Lotos SA. - Działamy w interesie naszych klientów ponieważ wiemy, że wysokie ceny paliw wywierają niekorzystny wpływ na budżety rodzinne i ogólne koszty gospodarki.

Aby zahamować wzrost cen paliw rząd obniżył podatek akcyzowy na benzynę o 50 zł na 1000 litrów. Nie zmniejszyła się jednak akcyza na oleje napędowe.

Zmniejszyliśmy też ceny oleju napędowego, na którego akcyza nie została obniżona. W trudnej sytuacji na światowych rynkach ropy i produktów naftowych dokładamy starań, aby wysokie rekordowe ceny tego surowca jak najmniej obciążały polskich klientów - dodał prezes Olechnowicz - Uważnie śledzimy rozwój sytuacji na światowych rynkach ropy naftowej, jak również kurs złotego do dolara w celu minimalizacji niekorzystnych skutków najwyższych od ponad 20 lat cen ropy naftowej.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wzrosną kary za brak polisy OC
Wzrosną kary za brak polisy OC
Od początku 2019 roku wzrośnie wysokość kar za brak obowiązkowej polisy OC. Kierowcy aut osobowych zapłacą 4500 złotych.