mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lotos w zgodzie z ekologią

Lotos w zgodzie z ekologią

Trwa proces przystosowywania stacji paliw Grupy Lotos SA do spełnienia
wymagań ekologicznych obowiązujących od roku 2006. Spośród 57 stacji
własnych, 36 spełnia już dziś wspomniane wyżej wymagania.

Większość z tych stacji budowano w oparciu o nowe przepisy uwzględniające normy europejskie. Ekologiczne wymagania spełniają wszystkie nowo budowane punkty dystrybucji paliw jak również uruchamiane właśnie stacje partnerskie.

"Planujemy, że do końca przyszłego roku wszystkie stacje własne zostaną zmodernizowane pod kątem wymagań roku 2006" - zapewnia Marcin Herra, prezes Zarządu spółki Lotos Paliwa - "Stacje partnerskie oddawane są do eksploatacji już w zgodzie z nowymi przepisami."

Modernizowane będą też te stacje patronackie, których właściciele przystąpią do systemu partnerskiego.

"Dla właścicieli takich stacji przygotowaliśmy pakiet startowy, który umożliwia partnerowi zmodernizowanie stacji i przystosowanie ich do nowych przepisów" - podkreśla Szymon Pilecki, dyrektor pionu Rozwoju Lotos Paliw.

Przepisy ustawy z 16 października 1996 roku zgodnie z wcześniejszymi wymaganiami Unii Europejskiej stanowią jasno, że stacje paliw powinny posiadać instalacje i urządzenia zabezpieczające przed przenikaniem  produktów naftowych do gruntu oraz chroniących przed emisją oparów do powietrza. Ustawa w części dotyczącej punktów dystrybucji paliw precyzuje jak muszą być wyposażone stacje paliw, by mogły dalej funkcjonować na rynku. W myśl przepisów na stacjach dopuszczalne są zbiorniki dwupłaszczowe, jednopłaszczowe umieszczone w betonowej wannie lub jednopłaszczowe z wykładziną z tworzyw sztucznych. Przepisy nakazują też instalację urządzeń monitorujących ewentualne przecieki i nieszczelności oraz regulujące gospodarkę ściekową na stacjach.

Średni koszt dostosowania jednej stacji do wymogów roku 2006 to kwota 250-300 tys. złotych. Ogólnopolska sieć detaliczna Grupy Lotos składa się obecnie z 335 punktów dystrybucji paliw.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja ma nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi, nagminnie łamiącymi przepisy. Powstała w tym celu grupa "Speed" ma już na koncie pierwsze sukcesy.