mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Louis Schweizer nowym prezesem ACEA

Louis Schweizer nowym prezesem ACEA

Szef koncernu Renault zastąpił Jean-Martina Folza z PSA

Począwszy od 1 stycznia 2003 r. stanowisko prezesa Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ang. ACEA) objął Louis Schweizer, Prezes i Dyrektor Generalny koncernu Renault. Schweizer powiedział, że zamierza kontynuować działania poprzednika w zakresie wprowadzania systemu dystrybucji pojazdów w UE, jego rozszerzeniu o nowych członków i ujednolicaniu międzynarodowych norm technicznych. Ważnym elementem będzie troska o środowisko, w szczególności ograniczanie emisji dwutlenku węgla oraz bezpieczeństwa na drogach i to z uwzględnieniem zarówno pasażerów, jak i pieszych. Francuz wyraził też przekonanie, że zachowanie konstruktywnych stosunków z instytucjami UE przyczyni się do znalezienia najlepszych rozwiązań.

Louis Schweizer, obywatel francuski, urodził się w 1942 r. w Genewie. Ukończył Paris Institut d’Etudes Politiques i Ecole Nationale d’Administration. W 1986 r. stał się członkiem zarządu Renault, a od 1998 r. zajmował się finansami i kierował strategicznym planowaniem. W 1989 r. objął stanowisko Executive Vice President, a rok później, w grudniu, President and Chief Operating Officer. Od maja 1992 r. zajmuje stanowisko Prezesa i Dyrektora Generalnego koncernu Renault. Schweizer był już prezydentem ACEA w 1997 r.

Stowarzyszenie ACEA zostało założone w 1991 r. i reprezentuje 13 największych europejskich producentów samochodów osobowych, ciężarowych i busów. Wszyscy członkowie ACEA to czołowi gracze światowego rynku motoryzacyjnego, prowadzący działania (badania, projektowanie, produkcję i sprzedaż) na terenie Unii Europejskiej, gdzie produkują ponad 16 mln pojazdów rocznie i zatrudniają 1,1 mln osób.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A1 zostanie dokończona
Autostrada A1 zostanie dokończona
Ostatni brakujący odcinek autostrady A1 zostanie dokończony. Ruszył przetarg na jego wykonanie.