mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lubiak i Wisławski na podium Mistrzostw Polski

Lubiak i Wisławski na podium Mistrzostw Polski

Zajęciem trzeciego miejsca w grupie i szóstego generalnie w Rajdzie Warszawskim zakończyła bardzo udany sezon załoga Castrol Rally Team.

 Rajd Warszawski potwierdził, że Maciek Lubiak robi stałe postępy i jeździ coraz pewniej i szybciej. Na najdłuższych odcinkach Warszawskiego w okolicach Płońska skutecznie walczył nie tylko z kierowcami „enek” ale i z zawodnikami dysponującymi teoretycznie mocniejszymi autami. Dziewięć odcinków pierwszego dnia „ustawiło” klasyfikację rajdu i w niedzielę Lubiak z Wisławskim jechali już spokojnie, mając jeden główny cel – osiągnięcie mety. Trzecie miejsce gwarantowało im bowiem taką samą pozycję w końcowej klasyfikacji mistrzostw, a ewentualny błąd czy pech wykluczający z rajdu mógł dać jeden punkt przewagi atakującemu miejsce na podium Michałowi Sołowowi. „Najważniejsze jest osiągnięcie mety – mówił Maciek Lubiak przed startem do ostatniego OS na Bemowie –Prawdziwe ściganie było w sobotę, na szutrowych odcinkach i tam czułem się bardzo dobrze. Jestem bardzo zadowolony zarówno z tego rajdu jak i z miejsca na podium mistrzostw Polski.”
Od pierwszych startów w tym sezonie mieliśmy świadomość, że musimy nie tylko walczyć o dobre miejsca w poszczególnych rajdach i w klasyfikacji mistrzostw ale także jechać na tyle ostrożnie, żeby nie rozbić auta. – wspominają sezon 2003 kierowca i pilot Castrol Rally Team – Nie stać nas było na nowy samochód czy na odbudowanie rozbitego auta. Na szczęście pech nas omijał, tylko na jednym rajdzie – Śląskim mieliśmy kłopoty, pozostałe udało się przejechać bez awarii i wypadku. Cały czas próbowaliśmy udoskonalić Lancera, stopniowo wprowadzając nowsze części. Na Warszawskim jechaliśmy na nowych oponach i to także przyczyniło się do dobrego wyniku. Może teraz, po udanym sezonie, uda się pozyskać więcej środków i wystartować w przyszłym sezonie takim autem, które pozwoli skutecznie walczyć o zwycięstwa...

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja ma nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi, nagminnie łamiącymi przepisy. Powstała w tym celu grupa "Speed" ma już na koncie pierwsze sukcesy.