mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Luca Rossetti Mistrzem Europy

Luca Rossetti Mistrzem Europy

Włoski kierowca Luca Rosstti wraz z pilotem Matteo Chiarcossim zdobyli po raz trzeci tytuł Rajdowych Mistrzów Europy. Załoga Abartha Grande Punto S2000 przypieczętowała tytuł podczas Rally du Valais w Szwajcarii.

Luca Rossetti Mistrzem Europy
Włoska załoga tytuł ten zdobyła również w roku 2010 i 2008. Rossetti jest pierwszym kierowcą, którzy trzykrotnie sięgnął po tytuł Mistrza Europy. Sezon Włoch rozpoczął od zdobycia maksymalnych punktów w rajdach: 1000 Miglia, Chorwacji, Bułgarii, Portugalii Francji. Dobrze wypadł również w Belgii i podczas Rajdu Polski. Podczas Rajdu Valais pierwszy etap zakończył na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej i zapewnił sobie niezbędną matematyczną ilość punktów do wywalczenia tytułu. Drugiego dnia Rossetti zaatakował i uplasował się na pozycji lidera jednak z powodu problemów technicznych musiał wycofać się.

"Dedykuję to zwycięstwo Szefowi Abartha, Heraldowi Westerowi - oznajmił Luca Rossetti dziennikarzom po przyjeździe do parku serwisowego - który zawsze we mnie wierzył, oraz całej załodze Abartha. Jestem dumny, że wywalczyłem ten tytuł włoskim samochodem. Dla mnie to zaszczyt startować razem z nimi, mam nadzieję, że tym sukcesem im się odwdzięczyłem. Ten sezon nie był łatwy, ale dzięki temu zwycięstwo smakuje lepiej. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, a w szczególności firmie Michelin i firmie United Business, która opiekuje się moją karierą sportową " - zakończył nowy potrójny Mistrz Europy.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Abarth
Tematy w artykule: Grande punto s2000 Abarth Luca Rossetti

Podobne wiadomości:

Jeszcze mocniejszy Abarth 595 Competizione

Jeszcze mocniejszy Abarth 595 Competizione

Aktualności 2015-05-21

Fiat 124 Spider w mocnej wersji Abarth potwierdzony

Fiat 124 Spider w mocnej wersji Abarth...

Aktualności 2015-07-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ostatnie szlify Porsche 911 przed premierą
Ostatnie szlify Porsche 911 przed premierą
Ósma generacja kultowego Porsche 911 nadchodzi wielkimi krokami. Trwają właśnie ostatnie testy przed oficjalną prezentacją auta.