mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Luksusowa wioska Ferrari

Luksusowa wioska Ferrari

Sławna i ceniona na całym świecie stajnia samochodów z Maranello otworzyła właśnie całkowicie nowy kompleks mieszkalny przeznaczony dla swoich pracowników. W jego skład wchodzi przeszło 120 bardzo luksusowych apartamentów.

Luksusowa wioska Ferrari

Ceremonia otwarcia odbyła się przy obecności dyrektora zarządzającego Ferrari, Jeana Todta, wiceprezydenta Piero Ferrari oraz innych pracowników wysokiej rangi. Centrum o nazwie "Maranello Village" mieści się w odległości czterech kilometrów od fabryki samochodów tej marki, z którą połączone zostało za pomocą specjalnej drogi. Całe osiedle zostało urządzone w zgodzie i harmonią z terenami, które je otaczają. Wyróżnia się jednak charakterystyczną kolorystyką o mocno czerwonej barwie.

Budynki należące do kompleksu wykonane zostały z zachowaniem bardzo wysokich standardów. W skład całego centrum wchodzą apartamenty o wielkości od 30 do 70 metrów kwadratowych, w tym 22 specjalne studia, 42 apartamenty dla dwóch osób oraz 58 apartamentów przeznaczonych dla trzech osób. Nie trzeba chyba dodawać, że całość została odpowiednio umeblowana oraz wyposażona w niezbędny sprzęt. Do dyspozycji gości zamieszkujących na terenie centrum, przygotowano specjalne centrum fitness, recepcję, restauracje oraz dwa parkingi pozwalające pomieścić 150 samochodów.

Jak podkreśla prezydent Ferrari, Luca di Montezemolo: "Główną ideą "Formula Uomo" jest zwiększenie jakości warunków mieszkalnych oraz produkcyjnych, przy jednoczesnym skupieniu się na warunkach pracy - czyli mówiąc krótko czynnikach zapewniających doskonałość produktu końcowego". I z tym stwierdzeniem można się chyba w pełni zgodzić...

Czytaj także:

Face-lifting Ferrari 612 (2006-11-16)

Ferrari Dino (2006-11-03)

4x4 w Ferrari (2006-10-12)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari Maranello Village

Podobne wiadomości:

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej ekstremalne

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej...

Aktualności 2017-10-31

70. urodziny marki Ferrari

70. urodziny marki Ferrari

Samochody luksusowe 2017-03-13

W 2017 roku mija 70 lat od momentu, kiedy Enzo Ferrari zbudował swój pierwszy drogowy samochód. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2018 – zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2018 – zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną – nowe Subaru XV!