mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN: Niepołomice ruszają

MAN: Niepołomice ruszają

Dziś (20.06.) ruszyły pracę pod budowę nowej fabryki i montażowni firmy MAN w Niepołomicach koło Krakowa. Od połowy 2007 roku mury nowej fabryki opuszczać będą ciężarówki serii TGA Worldwide i TGA.

MAN: Niepołomice ruszają
Inwestycja w Niepołomicach jest już trzecią tego typu w Polsce dokonaną przez firmę MAN. Koszt całkowitej budowy nowego zakładu wyniesie około 90 milionów euro. Aktualnie w Polsce MAN zatrudnia 2 600 osób. Docelowa produkcja jaką zakłada szefostwo MAN ma wynieść 100 000 pojazdów do 2010 roku. W ubiegłym roku niemiecka firma sprzedała 68 200 ciężarówek.

”Naszym zdaniem bardzo duży potencjał wzrostu mają kraje spoza zachodniej części Europy. W szczególności koncentrujemy się więc na rynkach środkowo-wschodnich Starego Kontynentu. W nowej fabryce chcemy zatrudnić około 650 osób. W pierwszym roku produkcyjnym zamierzamy wyprodukować 15 tys. pojazdów, które trafią m.in. do Rosji i innych państw Europy środkowo-wschodniej. Część z nich eksportowana będzie też do Afryki Południowej. Komponenty, takie jak silniki, osie i kabiny kierowcy, które zostaną wykorzystane w fabryce pod Krakowem będą pochodzić z zakładów z Niemiec i Austrii“ – powiedział Lars Wrebo, przewodniczący ds. produkcji w MAN Nutzfahrzeuge.

Czytaj także:

Neoman - 707 autobusów w 2005 r. 2006-03-31

MAN rusza do Azji 2005-11-22

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

Moonblast 2016-08-25

No to ważne aby to w końcu ruszyło porządnie!

~LUGI 2008-03-19

Co do Mana to już słyszałem, zarobki bez rewelacji!!!! Najbardziej to mi się chce śmiać z tych wymagań!!! - absurd !!! ale tylko w Polsce jest tak "ciekawie"!!! a tak tu obiecywano zrobić cud gospodarczy w Niepołomicach dla ludzi!!! Mam jednak pytanie: czy ktoś coś wie o tej firmie Royal Canin??? A co tam słychać??? czy to następny "MAN-iak"???

~Martyna 2008-02-25

Wyzysk! wyzysk! jeszcze raz wyzysk!!! Mamienie oczu pracownikom, o lepszej wizji co do zarobkow i szeroko rozumiany rozwoj hehehe, lecz nie dla pracownika tylko dla firmy kosztem pracownika. Meetengi, na ktorych mowi sie o wydajnosci jaka powinien pracownik spełniac, a rzekomo jest slaba. Słaba wydajnośc, słaba norma, niska płaca równa sie REZYGNACJA Z PRACY!!! Po co pracowac, pot po d....pie spływa, a ONI ciagle mowia, ze norma za niska, wzdajności brak + demagogia i populizm, a poza tym GŁUPICH DO ROBOT BRAK, INTELIGENCJA MA TO W DUUUPIEEE!!!!

~koleś 2008-01-16

ja pracuję u japońców w Wolbromiu i też wykorzystują ludzi

~Tapir 2007-12-10

Dokladnie!!dalbym "jednemu i drugiemu":))) 300euro zarobic i 100 BRUTTO podwyrzki ciekawe co by zrobili.panowie oby do wiosny.BEDZIE CIEKAWIE jak nie bedzie komu tam robic

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę
Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę
Stacja paliw z logo CPN znów będzie działać. Z okazji 20. rocznicy działalności w Polsce koncern PKN Orlen przygotował powrót stacji pod szyldem CPN oraz Petrochemii Płock.