MG wraca do Europy

Brytyjska marka MG znajdująca się od kilku lat w rękach chińskiego koncernu SAIC zapowiada ofensywę na Starym Kontynencie. Czy pod nowymi skrzydłami uda się odbudować dawną pozycję?

MG wraca do Europy

Marka MG powstała w 1924 roku i przez wiele dekad była znana z produkcji samochodów o sportowym zacięciu. Problemy producenta rozpoczęły się w momencie przejęcia przez Rovera, który w 2005 roku ogłosił bankructwo. W wyniku przejęcia MG znalazło się pod skrzydłami chińskiego koncernu SAIC, który produkuje samochody z tym logo w Chinach i Wielkiej Brytanii.

 

Kilka dni temu zagraniczne źródła poinformowały o planach koncernu. Pod koniec 2019 roku samochody z logo MG pojawią się na Starym Kontynencie. To efekt wyników sprzedaży osiąganych na rynku brytyjskim. W ciągu trzech lat poziom zwiększył się o 80 proc. z 4,2 tys. pojazdów do 80 tys. sprzedanych aut.

 

Oferta marki MG w Europie skoncentruje się na samochodach typu SUV, kompaktowych hatchbackach oraz autach z segmentu B. Pod koniec ubiegłego roku chiński producent uruchomił w 

Luksemburgu europejską siedzibę marki. Szefem oddziału został Peter Gabriels, który wcześniej był odpowiedzialny za sprzedaż Saaba w Holandii i Hummera w Europie. Niewykluczone, że brytyjska marka zdecyduje się na sprzedaż swoich samochodów zupełnie nowymi kanałami. W grę wchodzi nawet sprzedaż przez internet. Wyróżnikiem MG ma być atrakcyjna cena.

 

Gamę modelową otworzy miejski SUV MG ZS dostępny na rynku chińskim i brytyjskim. Samochód powstał w Longbridge i jest dostępny w dwóch wersjach benzynowych: 1.5 162 KM lub 2.0 218 KM. Auto jest dostępne z 6-biegową skrzynią ręczną lub dwusprzęgłową przekładnią o 6- lub 7-przełożeniach. Nowe auto zastąpi model MG GS, który w podstawowej wersji kosztuje ok. 75 tys. zł.

Zobacz koniecznie: Wszystko o MG Wszystko o Rover
Tematy w artykule: Rover MG

Podobne wiadomości:

Rover jako Roewe

Rover jako Roewe

Aktualności 2006-10-16

Rover do Forda?

Rover do Forda?

Aktualności 2006-09-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak jeździć po rondzie? Tajniki ruchu okrężnego
Jak jeździć po rondzie? Tajniki ruchu okrężnego
Przejazd przez ronda bywa zmorą początkujących kierowców. Jednak nawet prowadzący z wieloletnim stażem miewają wątpliwości, jak poprawnie pokonywać skrzyżowanie o ruchu okrężnym.