mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MINI ma problemy z pompą

MINI ma problemy z pompą

Wysoka temperatura w komorze silnika może doprowadzić do uszkodzenia wtyczki elektrycznej pompy, zwarcia, a nawet stopienia wtyczki. Usterka ta może się pojawić w benzynowych wersja modeli MINI Cooper oraz Countryman.

MINI ma problemy z pompą
BMW Vertriebs GmbH oddział w Polsce powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o możliwości wystąpienia usterki w niektórych egzemplarzach modeli MINI Cooper i MINI Countryman.

Przedsiębiorca poinformował, że w wymienionych powyżej modelach z silnikami benzynowymi, wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii w okresie od 07.11.2006 do 18.01.2011, na skutek długotrwałego działania wysokiej temperatury w komorze silnika na plastikową obudowę pompy może dojść do uszkodzenia jej wtyczki elektrycznej. Usterka spowoduje aktywację komunikatu ostrzegawczego o zmniejszeniu efektywności chłodzenia. Prawdopodobieństwo pojawienia się uszkodzenia wtyczki elektrycznej pompy jest bardzo małe.

BMW nie wyklucza możliwości wystąpienia krótkiego zwarcia i dodatkowego stopienia wtyczki w wypadku pozostawienia zamontowanej pompy w długiej perspektywie czasowej. Informuje jednocześnie, że usterka nie stwarza poważnego zagrożenia dla życia i zdrowia, i wprowadza przedmiotową akcję nie traktując jej jako przywoławczą.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 477 samochodów obu modeli MINI.

Przedsiębiorca poinformował pierwszych właścicieli samochodów listem poleconym o możliwości wystąpienia usterki oraz zaprosił do kontaktu z punktem serwisowym w celu umówienia wizyty i usunięcia ewentualnej usterki. Pozostałym właścicielom modeli MINI Cooper i MINI Countryman objętych przedmiotową kampanią, zaleca się kontakt z autoryzowanymi punktami serwisowymi.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

MINI Countryman
MINI Countryman
Cena podstawowa już od: 105 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-4dr.

Podobne wiadomości:

MINI Clubman JCW - 228 KM i napęd AWD

MINI Clubman JCW - 228 KM i napęd AWD

Premiery 2016-09-21

Hybrydowe MINI Countryman potwierdzone

Hybrydowe MINI Countryman potwierdzone

Aktualności 2016-10-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019 to obok wystaw w Paryżu i Genewie najważniejsza impreza tego typu na całym Starym Kontynencie i jedna z największych na świecie.

DS 3 CROSSBACK DS 3 CROSSBACK