1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. MINI zmniejszy gamę modelową

MINI zmniejszy gamę modelową

Brytyjska marka, która należy do koncernu BMW zapowiedziała zmiany w swojej linii modelowej. Potwierdzają się informacje, iż z gamy znikną auta, które nie sprzedawały się najlepiej. Zanosi się, że pożegnamy model Coupe oraz Roadster. To jednak nie wszystko.

MINI zmniejszy gamę modelową
Bloomberg posiada informacje z pierwszej ręki i teraz MINI skupi się na modelach
określanych jako "superhero"(superbohater). O czym mowa? Tak brytyjska marka określa m.in. Coopera w wersji trzy i nowej pięciodrzwiowej, ale i Cuntrymana oraz Clubmana. Ten ostatni w przyszłym roku pojawi się w wersji odświeżonej.

"Tak jak superbohater, każdy z tych samochodów ma osobowość i unikalne możliwości. To ważne by znaleźć właściwą równowagę pomiędzy wzrostem, z jednej strony i zyskami z drugiej. MINI dziś staje w obliczu rywalizacji w segmentach, gdzie na początku stało samotnie", powiedział na specjalnej konferencji w Monachium, Peter Schwarzenbauer, główno dowodzący w MINI.


 
MINI zredukuje swoją gamę z obecnych 8 aut do 5. Pewne jest, że na rynku nadal będą sprzedawane Cooper(wersja 3- i 5-drzwiowa), Cuntryman oraz Clubman. Te samochody cieszą się największą popularnością wśród klientów. Z gamy, co na razie nie zostało jeszcze potwierdzone zapewne zniknie Paceman, Coupe oraz Roadster.

Jakiego nowego modelu możemy się spodziewać? Znaki na niebie i ziemi wskazują, że będzie to elektryczne MINI. Samochód bazować ma na koncepcyjnym aucie Superleggera pokazanym na targach w Paryżu. "Marka nadal będzie się rozwijać, aby zapewnić naszą pozycję lidera segmentu. Obierzemy nowe i nieoczekiwane kierunki" - dodał Schwarzenbauer.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

MINI Clubman
MINI Clubman
Cena podstawowa już od: 92 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr.
MINI Cabrio
MINI Cabrio
Cena podstawowa już od: 106 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr.
MINI Countryman
MINI Countryman
Cena podstawowa już od: 105 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-4dr.

Podobne wiadomości:

Acura NSX w wersji produkcyjnej

auto motor i sport 2015-01-13

Acura jest oferowana tylko w USA jako luksusowa marka Hondy, ale nowy NSX trafi do Europy niezmieniony.

Hybrydowe MINI Countryman potwierdzone

Hybrydowe MINI Countryman potwierdzone

Aktualności 2016-10-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
VW zdecydowanie stawia na elektromobilność
VW zdecydowanie stawia na elektromobilność
Przy salonach Grupy VW powstaną ogólnodostępne stacje ładowania zarówno z szybkimi złączami DC 50 kW, jak i AC 22 kW ? łącznie ponad 350 punktów, a wszystkie ładowarki będą zasilane energią ze źródeł odnawialnych.