mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mahle od ponad 120 lat

Mahle od ponad 120 lat

Firma Mahle działająca w branży motoryzacyjnej istnieje na rynku od ponad 120 lat. Można powiedzieć, że elementami składowymi milionów tysięcy pojazdów poruszających się po drogach Europy i świata są produkty MAHLE. Zakład w Krotoszynie jest jednym z 70 zakładów MAHLE usytuowanych na całym świecie i zatrudnia obecnie około 2400 pracowników.

Mahle od ponad 120 lat

Firma produkuje i sprzedaje elementy do silników spalinowych ( benzynowych i wysokoprężnych), montowanych w samochodach ciężarowych i osobowych, ciągnikach rolniczych, statkach i agregatorach prądotwórczych. Produkty dostarczane są do: DAIMLER-CHRYSLER, VOLKSWAGEN, AUDI, SKODA, FIAT, VOLVO, SCANIA, MAN, RVI, DEUTZ, PSA, GM,TOYOTA i inne.

Wyroby Mahle Polska, w tym tłoki, tuleje cylindrowe, tuleje wielkogabarytowe, zawory oraz elementy rozrządu, pracują w milionach silników spalinowych, eksploatowanych na wszystkich kontynentach. Początkowo głównymi produktami firmy były tuleje cylindrowe i elementy rozrządu przeznaczone do silników diesla oraz silników benzynowych.

Po roku 1999, tzn od chwili przejęcia firmy przez koncern Mahle, rozpoczął się dynamiczny rozwój firmy związany zarówno z wzrostem wielkości produkcji, jak i gamą oferowanych asortymentów. Od tego momentu uruchomiono produkcję tulei wielkogabarytowych przeznaczonych do dużych silników diesla, eksploatowanych w przemyśle okrętowym oraz energetyce. W dalszych latach, po wybudowaniu odlewni aluminium i zakładu obróbki mechanicznej, uruchomiono produkcję tłoków przeznaczonych dla najnowszych generacji silników spalinowych, eksploatowanych głównie w samochodach osobowych.

Od roku 2000 uruchomiono także wielkoseryjną produkcję zaworów, przeznaczonych głównie do silników diesla, zarówno do silników samochodów osobowych jak i ciężarowych. Zakład wytwarza także wkładki tłokowe, na potrzeby własnej odlewni aluminium, jak i na eksport.

W 2005 roku firma Mahle Polska Sp. z o.o. podjęła decyzje o dalszej rozbudowie istniejącego zakładu w Krotoszynie, na terenie włączonym do Wałbrzyskiej SSE. Inwestycja wynosi około 40 mln euro oraz pozwala na zatrudnienie 300 osób.

Przeczytaj także:

Mahle zainwestuje 160 mln PLN (2005-11-23)

Silniki - polska specjalność (2006-01-24)

Siły specjalne dla motoryzacji (2006-06-01)


Podobne wiadomości:

Siły specjalne dla motoryzacji

Siły specjalne dla motoryzacji

Aktualności 2006-06-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche 911 – premiera
Nowe Porsche 911 – premiera
Na salonie samochodowym w Los Angeles Porsche zaprezentowało światu nową generację Porsche 911. To ósma odsłona kultowego auta.