mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Maleńkie Subaru

Maleńkie Subaru

Tak małe, wydaje się, że mniejsze już nie mogło by być. Przy nim Cinquecento i Matiz to pełnowymiarowe auta. Można je porównać co najwyżej z Maluchem.

Maleńkie Subaru

Tak jak on pomieści w znośnych warunkach dwie osoby, dodatkowe dwie będą już czuły się jakby wciśnięte na siłę. Za to przestrzeń, którą zajmują przydać się może na bagaż lub zakupy. Nic dziwnego. Autko od czwartego stycznia jest oferowane tylko i wyłącznie w Japonii. Poza nią znakiem markowym jego producenta, Fuji Heavy Industries jest moc i sport - tego nie znajdziecie w R1.

R1 w przeciwieństwie do niedawno zaprezentowanego modelu B9 Tribeca nie grzeszy rozmiarami. Niecałe 3,3-metra długości, prawie 1,5 szerokości i lekko ponad 1,5 wysokości. Z frontu kwadratowe autko, waży zaledwie 800 kg, a więc nie potrzebuje dużego boksera pod maską. W przeciwieństwie do swojego większego rodzeństwa wystarczy mu cztero-cylindrowy silniczek o pojemności 658 ccm i mocy 54 KM, za to kręcący aż do 6400 obrotów.

W sprawnym poruszaniu się po zatłoczonych aglomeracjach japońskich miast, pomaga system AVCS (aktywny system kontroli zaworów) i skrzynia i-CVT (inteligentne, ciągłe i zmienne przeniesienie napędu). Natomiast łączne zużycie wersji przednio-napędowej (tak - oczywiście można zamówić 4x4) wynosi poniżej czterech litrów na 100 km.

Subaru na razie nie przewiduje sprzedaży poza Japonią. Szkoda - może po doświadczeniach z Maluchem, mały R1 znalazłby fanów w naszym kraju. Oczywiście po nadaniu przyjemniejszej nazwy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa generacja Toyoty Corolli wchodzi do salonów. Znamy już ceny japońskiego kompaktu. Przy tej okazji Toyota obniża ceny obecnego modelu.