mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Malezyjski Passat

Malezyjski Passat

Współpraca największego europejskiego koncernu motoryzacyjnego - Volkswagen oraz również największej firmy motoryzacyjnej z Malezji - Proton, zacieśnia kręgi. Pod koniec tego roku w fabryce firmy Proton rozpocznie się montaż modelu Passat.

W 2006 ruszy produkcja w Malezji małego Foxa, a następnie także, wytwarzanego obecnie w Brazylii, innego małego samochodu o nazwie Gol. Wprawdzie w Europie rusza właśnie sprzedaż nowego Passata, to jednak model wytwarzany pod koniec roku w Malezji będzie bazował na poprzedniku.

Umowa o ścisłym partnerstwie obu firm obowiązuje od ubiegłej jesieni. Na początku będzie dotyczyła wyłącznie aut marki Volkswagen, jednak nie wykluczone, że w niedalekiej przyszłości obejmie także marki Audi i Skoda. Bardzo prawdopodobne, że niedługo w Malezji powstawać będą też dostawcze modele VW.

Sojusz z firmą Proton ma pomóc niemieckiemu koncernowi zaistnieć na rynku azjatyckim. Ubiegłoroczna sprzedaż w krajach Południowo-Wschodniej Azji wyniosła jedynie 2.012 aut, do 2015 roku planowany jest wzrost udziału w tym rynku do 12%. Proton posiada obecnie 50-procentowy udział w malezyjskim r

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak przygotować samochód do zimy?
Jak przygotować samochód do zimy?
Większość kierowców przygotowanie auta do zimy rozumie przez zmianę opon na zimowe. Tymczasem obowiązków jest więcej.