1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Oto najsłynniejszy Fiat 126p w Polsce. Samochód, który już za kilkanaście tygodni wyruszy w długą drogę do Stanów Zjednoczonych przeszedł kilka operacji upiększających przez studio Carlex Design. Maluch dla Toma Hanksa prezentuje się bardzo wyjątkowo.

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Zamieszanie wokół Fiata 126p i Toma Hanksa zaczęło się w październiku ubiegłego roku, gdy amerykański aktor uczestniczył w zdjęciach do nowego filmu kręconego w Budapeszcie. Na profilu twitterowym pojawiło się zdjęcie, na którym polski aktor chwali się swoim „nowym” samochodem. Wtedy Monika Jaskólska, mieszanka Bielska-Białej postanowiła ogłosić zbiórkę i sprezentować taki samochód aktorowi.

Przez kilka miesięcy zebrano fundusze na zakup samochodu, jego restaurację, a przy okazji zebrano kwotę na cel charytatywny - Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej. Do akcji przyłączyło się wiele znanych osób i firm, w tym Tom Hanks, który podwoił kwotę zebranych pieniędzy. Auto zostanie przetransportowane za ocean dzięki uprzejmości linii lotniczych LOT, a kapitalny remont przeprowadziła firma Carlex Design.

Wnętrze samochodu obszyto skórą barwioną na żółto, a w kabinie nie zabrakło szczególnych detali, jak np. tabliczka "126p Bielsko-Biała for Tom Hanks; One of One”.

Carlex Design to polska firma z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach koło Częstochowy, założona przez Damiana Skotnickiego i jego żonę w 2008 roku. Pierwsze projekty powstawały w garażu, a od kilku lat Carlex Design ma swoje filie w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach, a już niebawem w Korei Południowej. Każdy projekt przygotowywany przez polską firmę jest wyjątkowy i dopracowany w każdym detalu. Trzy czwarte klientów to obcokrajowcy.

Fiat 126p dla Toma Hanksa wyleci do Stanów jesienią. Organizatorka akcji wykorzystuje duże zainteresowanie Maluchem do kontynuowania zbiórki pieniędzy na Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej. Sam aktor zamierza odwiedzić miasto i poznać „pozytywnych wariatów”, który zafundowali mu bardzo wyjątkowy samochód.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat 126p Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat Fiat 126p

Podobne wiadomości:

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Aktualności 2017-11-20

Fiat Tipo sedan z fabrycznym LPG

auto motor i sport 2017-09-11

Fiat Tipo przebojem wszedł na nasz rynek. Rozsądnie wyceniony sedan ma teraz dodatkowy atut - fabryczną instalację LPG. Znamy jego polską cenę.

Komentuj:

~Maki 2017-07-16

Kim jest Tom Hank? Znam Hanksa

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen California 6.1 - wakacyjny dom
Volkswagen California 6.1 - wakacyjny dom
Kto z nas nie marzy o wakacjach w kamperze? Taką możliwość daje nowy Volkswagen California 6.1, który jest prawdziwym wakacyjnym domem na kołach.