mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mały SUV nie w USA?

Mały SUV nie w USA?

Z powodu złych kursów wymiany i problemów dotyczących stylistyki, koncern DaimlerChrysler będzie musiał ponownie przemyśleć ideę debiutu marki Smart w USA.

Mały SUV nie w USA?

Jak donoszą źródła powołujące się na brazylijskich dostawców firmy, o cztery miesiące odłożyła ona pracę nad nowym modelem. Formore - bo tak miałaby nazwywać się nowa wersja auta Smart - miał być produkowany w brazylijskiej fabryce koncernu w mieście Juiz de Fora. Bazujący na platformie obecnego już na rynku Mitsubishi Colta, mały crossover ma w zamierzeniach dysponować stałym, sterowanym eletronicznie napędem na wszystkie koła i zwiększonym prześwitem.

50% z 60 tys. sztuk ma trafić na rynek północnoamerykański, a reszta do odbiorców z innych krajów. Wszędzie auto było by ewenementem. Mały SUV (nazywany wręcz 'smart-utility-vehicle'), byłby jednocześnie wprowadzeniem tej europejsko-miejskiej marki koncernu DaimlerChrysler na rynek USA. Jego produkcja miała rozpocząć się w już 2005 roku, a debiut prawdopodobnie miałby miejsce w Detroit, w 2005 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Podczas targów Fleet Market w Warszawie Volkswagen zaprezentował nowego e-Craftera – bezemisyjny samochód dostawczy z napędem elektrycznym.