mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mały wojownik Alfy

Mały wojownik Alfy

Włoski producent samochodów ze sportową charyzmą zamierza wyjść z finansowego dołka poprzez wprowadzenie na rynek modelu w segmencie samochodów małych. Alfa Romeo chce bowiem stworzyć bezpośrednią konkurencję dla samochodów marki MINI.

Mały wojownik Alfy

Wiadomo już, że macierzysty Fiat wyraził aprobatę dla projektu samochodu nazwanego wstępnie 'Junior', który wyszedł spod ołówków kreślarskich projektantów Alfy. Dzięki takiemu posunięciu firma zamierza zwiększyć swoją roczną, globalną produkcję do poziomu 300 tysięcy egzemplarzy. Pozwoli to na wyjście z finansowej agonii, która powoli zaczęła przybierać niebezpiecznego tempa. Cel jest bardzo ambitny, ponieważ w zeszłym roku udało się sprzedać jedynie 126 tysięcy egzemplarzy, czyli o prawie 30 tysięcy mniej niż dwa lata temu.
 
Alfa Romeo Junior będzie trzydrzwiowym hatchbackiem posiadającym bardzo sportowe zacięcie. Zostanie on oparty na płycie podłogowej Fiata Grande Punto, lecz jego nadwozie nie będzie w żadnym przypadku go przypominać. Pod maską samochodu znajdzie się przygotowywany specjalnie przez inżynierów Fiata silnik o mocy 230 koni mechanicznych. Będzie to turbodoładowana wersja jednostki z bezpośrednim wtryskiem o pojemności 1,8 litra. Samochód będzie dostępny w wersjach z napędem na przedni napęd oraz cztery koła. W zestawieniu pojawią się także słabsze jednostki benzynowe oraz wysokoprężne.

Producent zakłada, że roczna produkcja Juniora wynosić będzie od 60 do 80 tysięcy egzemplarzy. Auto będzie montowane w fabryce Mirafiori umiejscowionej w Turynie. Do sprzedaży wejdzie on najwcześniej w 2008 roku uzupełniając zestawienie samochodów wraz z modelem 148, który zastąpi mniejszy o nazwie 147.

Czytaj także:

Alfa Romeo na podbój Stanów (2006-07-14)

Alfa ponownie w Stanach (2006-05-09)

Wielkie show Alfa Romeo (2006-04-20)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Alfa Romeo MiTo
Alfa Romeo MiTo
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Alfa Romeo Stelvio – ruszyła sprzedaż

Alfa Romeo Stelvio – ruszyła sprzedaż

Aktualności 2017-01-20

Alfa Romeo Giulia Coupe - premiera w Genewie?

Alfa Romeo Giulia Coupe - premiera w Genewie?

Aktualności 2017-02-02

Komentuj:

~To mila wiadomosc 2006-10-16

Alfie jeszcze przydał by sie samochód klasy luksusowej o nr179 i super luksusowej nr 189 z silnikami min V6- V8to dla 179a dla 189 v8dov12 i koniecznie diesleV8-V10do V12 i terenowe z trzech segmentów z podstawowymi jednostkami 4cyl - 6cyl to pierwszy segment drugi to 6cyl- V8cyl i trzeci segment od V8cyl-V10cyl do V12cyl i równiesz diesle.Bylo by o wiele ciekawiej

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Corolla Sedan - premiera
Toyota Corolla Sedan - premiera
Toyota Corolla w wersji sedan dołącza do pokazanych niedawno hatchbacka i kombi Touring Sports. Po raz pierwszy sedan będzie dostępny jako hybryda.