mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Marcinkiewicz zdobył punkt!

Marcinkiewicz zdobył punkt!

Niemiecki zespół Proton Competition, w którym startuje polski kierowca Maciej Marcinkiewicz, po początkowych ogromnych trudnościach, ukończył 10 rundę Mistrzostw Świata FIA GT na znakomitym 8.miejscu w klasie N-GT zdobywając tym samym 1 punkt.

Marcinkiewicz zdobył punkt!

Do trzygodzinnego wyścigu, niemiecki zespół z polskim kierowcą wystartował z 19. pozycji. Jako pierwszy za kierownicą 430. konnego Porsche zasiadł Christian Ried, który od samego początku wyścigu zaczął bardzo szybko odrabiać straty poprawiając się aż o 6 pozycji. Po godzinie jazdy za kierownicę Porsche Protona wsiadł Maciej Marcinkiewicz. Zespół obrał taktykę, aby Maciej wyjechał bez zmiany opon na nowe, skracając czas pobytu w boksie. Maciej pojechał znakomicie. Na mocno zużytych oponach nie mógł jechać, na 100%, ale i tak poprawił lokatę zespołu do 9. miejsca. Na trzecią ostatnią godzinę wyścigu za kierownicę wsiadł Gerold Ried, który po dobrej jeździe zameldował się na mecie na 8. miejscu.
Maciej Marcinkiewcz: ”Bardzo ciężki, a zarazem wspaniały wyścig. Trzydzieści osiem samochodów na tym bardzo szybkim torze -to dużo. Zrobiliśmy naprawdę wiele, aby odrobić straty. Wykonaliśmy nasze zadanie w stu procentach i myślę, że wynik jest znakomity. Szybka jazda na zużytych oponach jest bardzo trudna. Ciężko mi było utrzymać się na torze, ale opłacało się podjąć takie ryzyko. Zarówno ja jak i cały zespół jesteśmy bardzo zadowoleni.”
Pierwsze miejsce w wyścigu w Monza zajął zespół BMS Scuderia Italia – Ferrari 550 Maranello, a w klasie N-GT zespół JMB Racing – Ferrari 360 Modena.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak przygotować samochód do zimy?
Jak przygotować samochód do zimy?
Większość kierowców przygotowanie auta do zimy rozumie przez zmianę opon na zimowe. Tymczasem obowiązków jest więcej.