mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Markko Martin i Peugeot razem w 2005

Markko Martin i Peugeot razem w 2005

Pomimo zapowiedzianego wycofanie się Peugeota z RSMŚ po 2005 roku, zespół angażuje Estończyka. Już od Rajdu Monte Carlo (21-23.01.2005), będzie on pomagał zespołowi w walce o trofea.

Markko Martin i Peugeot razem w 2005

Po sezonie 2004, kiedy to wyniki osiągane przez Peugeota 307 odbiegały od oczekiwań szefostwa teamu i ogłoszeniu, wspólnie z Citroenem planów wycofania się z rajdów po nadchodzącym sezonie, zespół ogłosił zmiany. W ostatnim starciu o koronę Mistrza Świata i zwycięstwo dla zespołu, walczyć będzie dwukrotny (2000 i 2002) zdobywca tytułu, Marcus Gronholm oraz 29-letni, trzeci w klasyfikacji sezonu 2004, Markko Martin.

 „Pomimo tego, że porozumienie zostało zawarte tylko na jeden rok, jestem zadowolony, że mogę dołączyć do Peugeota i zostać partnerem zespołowym Marcusa” -  powiedział Martin. „Moim głównym zadaniem będzie współpraca z zespołem i Marcusem by zwiększyć konkurencyjność samochodu i wzmocnić go w walce o oba tytuły”. Obaj kierowcy znają się i darzą szacunkiem, czego dowód dał sześcioletni kierowca zespołu: „Markko to pierwszorzędny kierowca. Pokazał, że jest bardzo silny na wszystkich rodzajach nawierzchni, co jest bardzo ważne dla starań zespołu o zdobycie tytułu Mistrzowskiego w 2005 roku”

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan potwierdził włączenie największej baterii dachowych paneli słonecznych w Holandii, zainstalowanej w należącym do firmy obiekcie w Amsterdamie.