mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Maserati Ghibli i Quattroporte - akcja serwisowa

Maserati Ghibli i Quattroporte - akcja serwisowa

Nawet takim prestiżowym firmom jak Maserati mogą przydarzyć się wpadki. Włoski producent wzywa właścicieli swoich luksusowych sedanów na darmowy serwis, podczas którego zostanie usunięta usterka. Zobacz o co właściwie chodzi?

Maserati Ghibli i Quattroporte - akcja serwisowa

O akcji serwisowej poinformował importer Maserati na polskim rynku. Dotyczy ona wybranych egzemplarzy modelu Quattroporte (M156) oraz Ghibli (M157) – z roku modelowego 2014, 2015 oraz 2016. Właściciele takich aut muszą się stawić w serwisie z powodu ewentualnej usterki fabrycznej.

Feler tkwi w drobnym szczególe, który nie zagraża bezpieczeństwu kierowcy i pasażerów. Otóż w niektórych egzemplarzach istnieje ryzyko zacięcia pedału przyspieszenia. Może to być spowodowane luźnym dywanikiem podłogowym lub przypadkowym obiektem leżącym na podłodze auta. Producent jednak przypomina, że samochody Maserati są wyposażone w funkcję "nadrzędnego hamulca". Oznacza to, że wciśnięcie pedału hamulca zawsze powoduje rozłączenie pedału przyspieszenia i zamknięcie przepustnicy. Pozwala to na bezpieczne zatrzymanie pojazdu nawet w przypadku zablokowania pedału przyspieszenia.

Lista 92 egzemplarzy modeli Ghibli i Quattroporte, objętych akcją serwisową, znajduje się TUTAJ.

Podczas wizyty w serwisie nakładka pedału przyspieszania oraz przednie dywaniki, jeżeli zostanie uznane to za konieczne, zostaną wymienione na nowe pozbawione wad elementy.


Podobne wiadomości:

Zwiększono produkcję Maserati Levante

Zwiększono produkcję Maserati Levante

Samochody luksusowe 2016-05-31

Potwór od Maserati i Zagato

Potwór od Maserati i Zagato

Premiery 2015-05-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bram Schot nowym prezesem Audi
Bram Schot nowym prezesem Audi
Jak poinformowało Audi, rada nadzorcza AUDI AG zaaprobowała Abrahama Schota na stanowisko prezesa zarządu.