mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Maserati ogranicza produkcję

Maserati ogranicza produkcję

Fiat Chrysler Automobiles zmniejsza produkcję sportowych aut z logo Maserati. Powodem jest znaczny spadek sprzedaży aut tej marki.

Maserati ogranicza produkcję
Maserati w ubiegłym roku miało nieustanne powody do świętowania - sprzedaż włoskich aut spod znaku trójzębu wzrosła o niesamowite 137% w porównaniu do wyników z 2013r. W sumie aż 36 448 modeli Ghibli, Quattroporte, GranTurismo i GranCabrio znalazło właścicieli. Najlepsze humory mieli dealerzy marki w USA, gdzie progres wyniósł aż 172%.

Jednak w tym roku już nie jest tak różowo - popyt na Maserati w styczniu zmalał o 35,5% w porównaniu do pierwszego miesiąca 2014r. Dlatego Włosi zarządzili ograniczenie tygodniowych zmian w turyńskiej fabryce z 12 do 10. Do lipca bieżącego roku 2800 pracowników montowni Maserati będzie pracowało tylko przez 3 z 4 tygodni w miesiącu.
Jednak plany Włochów na przyszłość są nadal bardzo ambitne - paleta modeli ma wzrosnąć do 6 w 2018 roku, a ich całkowita sprzedaż powinna osiągnąć 75 000 sztuk rocznie. Kluczem do osiągnięcia tego sukcesu będzie pierwszy SUV w historii firmy. Maserati Levante ma wjechać do salonów marki już na początku 2016 roku, a w ofercie znajdą się trzy silniki. Benzynowe 3,0 V6 dzięki podwójnemu turbodoładowaniu osiągnie 410KM, a jeśli to za mało 530KM produkuje 3,8 V8. Bardziej przyziemna propozycja to 3-litrowy turbodiesel V6 z mocą 271KM.

Jednocześnie Maserati wykluczyło możliwość stworzenia mniejszego SUV-a. Konkurent Porsche Macana nie powstanie, żeby uniknąć wewnątrzfirmowej konkurencji - Fiat Chrysler Automobiles produkuje już m.in. Jeepa Cherokee, a w drodze jest pierwszy SUV od Alfy Romeo.

Podobne wiadomości:

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Samochody luksusowe 2016-09-08

Tysiąc Volkswagenów Grand California z polskiej fabryki

Tysiąc Volkswagenów Grand California z...

Aktualności 2019-11-28

Komentuj:

~69daro 2015-03-17

Czyli da sie jednak ograniczyc czasowo produkcje,NIE zwalniajac jednoczesnie pracownikow?W Tychach dziwnym trafem FIAT postapil inaczej....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak jeździć zimą w górach? Samochodem na ferie
Jak jeździć zimą w górach? Samochodem na ferie
Ferie zimowe trwają w naszym kraju kilka tygodni, a wiele rodzin podróżuje w góry własnym samochodem. O czym warto pamiętać – radzą eksperci bezpiecznej jazdy.