mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Master z wadami

Master z wadami

W niektórych modelach Renault Master 2 mogą wystąpić wady prowadzące do utraty panowania nad pojazdem przez kierowcę – poinformował Prezesa UOKiK koncern Renault Polska.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów został poinformowany o możliwości wystąpienia wady w samochodach Renault Master 2, wyprodukowanych w okresie od 2 września do 15 listopada 2003 roku w zakładach produkcyjnych w Batilly we Francji. Istotą wady jest możliwość nieprawidłowego mocowania koła kierownicy, co może objawić się jego wibracjami i zakłócić panowanie nad pojazdem.

Zgodnie z informacją przekazaną UOKiK, Renault Polska w ramach "Akcji Przywoławczej" będzie powiadamiał listownie właścicieli samochodów z grupy zagrożonej wadą o konieczności kontroli aut przez autoryzowaną stację obsługi. Koncern zobowiązał się również usunąć wszystkie ujawnione wady na własny koszt.

Niniejszy komunikat prasowy oparty jest na piśmie skierowanym przez przedsiębiorcę do UOKiK i ma na celu ochronę interesów słabszych uczestników rynku. Prezes Urzędu nie wydał w tej sprawie decyzji na podstawie ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, a tym samym nie zobowiązał Renault Polska do wycofania produktu z rynku ani odkupienia go od konsumentów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Bram Schot 1 stycznia objął stanowisko prezesa zarządu Audi. Wiemy już, kto zajmie jego poprzednie stanowisko w firmie.