1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Mazda 3 TCR. Nowa wyścigowa broń

Mazda 3 TCR. Nowa wyścigowa broń

Mazda Motorsports zaprezentowała najnowszy element swojego programu sportów motorowych, przedstawiając całkowicie nowy samochód wyścigowy – Mazdę 3 TCR.

Mazda 3 TCR. Nowa wyścigowa broń

Mazda 3 TCR ruszy na podbój torów wyścigowych w ramach cyklu IMSA Michelin Pilot Challenge 2020, zaczynając od startu w czterogodzinnym Endurance Challenge, który jest częścią weekendowego wyścigu Rolex 24 w Daytona, 26 stycznia 2020 r.

Podtrzymując charakterystyczny, wyrazisty design nowej Mazdy 3 w wersji hatchback, Mazda3 TCR, zgodnie z założeniami studia Mazda Design America w Irvine w Kalifornii, została zaprojektowana tak, by aerodynamika Mazdy 3 TCR była zgodna ze wszystkimi przepisami TCR i współgrała z gładkimi liniami nadwozia nowej Mazdy 3.

- Seria wyścigowa TCR stanowi dla nas doskonałą okazję do zaprezentowania Nowej Mazdy 3 i zapewnienia naszym klientom dodatkowej możliwości uczestniczenia w rywalizacji sportowej samochodami Mazdy - powiedział Masahiro Moro, prezes i dyrektor generalny Mazda North American Operations.

- Część naszych najważniejszych sukcesów w IMSA i SRO TC Americas zawdzięczamy oddanym klientom, którzy zdecydowali się startować samochodami Mazdy i mamy nadzieję, że następne pokolenie kierowców dostrzeże ten sam potencjał w Mazdzie 3 TCR - dodał prezes MNAO.

- Od kilku sezonów czekaliśmy na możliwość powrotu do serii IMSA Michelin Pilot Challenge i wszyscy w Mazdzie jesteśmy bardzo podekscytowani, że stanie się to właśnie w 2020 r. Z niecierpliwością oczekujemy sukcesu Mazdy 3 TCR w seriach IMSA, SRO Americas i w mistrzostwach TCR na całym świecie - powiedział John Doonan, dyrektor Mazda Motorsports.

Mazda 3 TCR - silnik i napęd

Mazda3 TCR będzie napędzana przez czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem, dysponujący mocą 350 KM. Przekazywana jest ona przez sześciobiegową skrzynię biegów sterowaną łopatkami.

Opracowana i wspierana przez Long Road Racing, producenta samochodu Global Mazda MX-5 Cup, Mazda3 TCR posiada homologację pozwalającą na udział w 36 cyklach mistrzostw TCR rozgrywanych na całym świecie. Cena bazowa Mazdy3 TCR będzie wynosiła 175 000 dolarów amerykańskich.

Więcej informacji na temat Mazda3 TCR można znaleźć na stronach MazdaMotorsports.com oraz LongRoadRacing.com.

Mazda Motorsports prowadzi najbardziej przekrojowy program wyścigowy spośród wszystkich producentów samochodów na świecie. Program ten nazwany The Mazda Road to 24 (#MRT24) oferuje liczne stypendia, które pozwalają kierowcom wspiąć się po szczeblach kariery wyścigowej zaczynając od serii Global MX-5 Cup, a kończąc na zespole Mazda Team Joest.

W różnych imprezach wyścigowych organizowanych weekendowo na terenie Ameryki Północnej, Mazdy stanowią najliczniejszą grupę samochodów na listach startowych. Szczegóły znajdują się na stronie MazdaMotorsports.com, na koncie Twitterowym @MazdaRacing oraz na profilach Mazda Motorsports na Instagramie i Facebooku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 99 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda 3 Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda wyścig Mazda 3

Podobne wiadomości:

Volkswagen Motorsport kończy ze spalinowym ściganiem

Volkswagen Motorsport kończy ze spalinowym...

Aktualności 2019-12-30

Nasser Al-Attiyah - książę motorsportu

Nasser Al-Attiyah - książę motorsportu

Aktualności 2020-04-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Stonic z napędem mild-hybrid – ceny
Kia Stonic z napędem mild-hybrid – ceny
Kia Stonic doczekała się face liftingu. Kia ogłosiła już ceny modelu, w którym zmiany objęły gamę silników oraz systemy zarówno łączności, jak i asystujących.