1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Mazda 6 wyróżniona za design

Mazda 6 wyróżniona za design

Najnowsza generacja Mazdy 6 została uhonorowana tegoroczną nagrodą "Red Dot", przyznawaną modelom wyróżniającym się wyjątkową stylizacją nadwozia.

Mazda 6 wyróżniona za design
37-osobowe jury, złożone z niezależnych ekspertów wzornictwa, oceniało zgłoszenia do konkursu według dziewięciu kryteriów i wyróżniło inspirowany językiem stylistycznym KODO model Mazda 6 za niezwykle innowacyjny design. Nowa "szóstka" Mazdy jest drugim modelem stworzonym według tej stylizacji.

Motyw KODO, którego inspiracją jest "gwałtowne uwolnienie energii, charakteryzujące zwierzęta lub sportowców zrywających się do biegu", nagradzany był już kilkakrotnie. Wśród dotychczasowych sukcesów KODO znajduje się przyznana przez niemiecki magazyn Auto Bild nagroda "2012 European Design Award" dla Mazdy CX-5 (pierwszego modelu KODO) oraz pierwsze miejsce w kategorii samochód koncepcyjny w konkursie German Design Council’s Automotive Brand Contest 2012 (dla Mazdy Takeri).

- Naszym celem przy tworzeniu nowego modelu Mazda 6 było osiągnięcie doskonałej równowagi i proporcji pojazdu, które przykuwają wzrok, rozbudzają zmysły i sprawiają, że natychmiast ma się ochotę usiąść za kierownicą – mówi Peter Birtwhistle, główny projektant w Europejskim Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Mazdy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 127 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda 6 Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda Mazda 6 design red dot design aut

Podobne wiadomości:

Mazda MX-30 nadal w niższej cenie

Mazda MX-30 nadal w niższej cenie

Aktualności 2020-11-17

Mazda MX-5 Cup Poland - nowy puchar w polskich wyścigach

Mazda MX-5 Cup Poland - nowy puchar w...

Aktualności 2021-02-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej salon BMW M i M Motorsport otwarty w Polsce
Pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej salon BMW M i M Motorsport otwarty w Polsce
27 stycznia w Mikołowie rozpoczął działalność pierwszy salon BMW M i M Motorsport w Europie Środkowo-Wschodniej. Właścicielem obiektu jest dealer BMW Sikora.