1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Mazda CX-3 po liftingu debiutuje w polskich salonach

Mazda CX-3 po liftingu debiutuje w polskich salonach

Mazda CX-3 w wersji na rok 2021 jest rozwinięciem poprzedniego modelu, wzbogaconym o wiele modyfikacji. Najnowsze rozwiązania techniczne i funkcjonalne łączą się w nim z odświeżeniem stylistyki.

Mazda CX-3 po liftingu debiutuje w polskich salonach

Mazda CX-3 dostępna jest z silnikiem 2.0 Skyactiv-G o mocy 121 KM, z przekładnią manualną lub automatyczną i do tego w czterech wersjach wyposażenia - SkyMOTION, SkyENERGY, SkyPASSION oraz SkyDREAM. Cena najtańszego wariantu SkyMOTION to 90 900 zł. Dopłata do skrzyni automatycznej to 8000 zł. Poziom SkyENERGY kosztuje o 4000 zł więcej od bazowego. Kolejny SkyPASSION zaczyna się od 103 900 zł, a topowy od 115 900 zł.

Mazda CX-3 - filozofia modelu i zmiany na 2021 rok

Mazda CX-3 już w chwili swojej premiery w roku 2015 zaprzeczała stereotypom i konwencjom. Jako nowy model w segmencie B crossover SUV podważała schematy przyjęte w ramach tej klasy. Wnosiła nową jakość – projektowanie pojazdu całkowicie skupione na człowieku.

Jednym z efektów tego podejścia była wygodna kabina, doskonała w zakresie ergonomii i eliminująca zbędne rozpraszanie uwagi. Pozostałe elementy to żywo reagujące, a jednocześnie wydajne układy napędowe Skyactiv, wyjątkowa jakość prowadzenia i liczne rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo czynne. Nic dziwnego, że takie połączenie wysmakowanego i nowoczesnego stylu z wyróżniającą się dynamiką jazdy znalazło uznanie u dużej grupy klientów.

Mazda CX-3 w wersji na rok 2021 bazuje na tym sukcesie. Nowy model jest rozwinięciem poprzedniego, wzbogaconym o wiele modyfikacji. Najnowsze rozwiązania techniczne i funkcjonalne łączą się w nim z odświeżeniem stylistyki, dzięki czemu ten SUV segmentu B staje się jeszcze łatwiejszy i przyjemniejszy w użytkowaniu.

Gama układów napędowych została uproszczona: obecnie Mazda CX-3 dostępna jest tylko z jednym silnikiem: benzynowym Skyactiv-G o pojemności 2 litrów i mocy 121 KM, który przekazuje napęd na przednie koła poprzez – do wyboru – ręczną lub automatyczną skrzynię biegów.

Ręczna skrzynia biegów współpracuje z opracowanym przez Mazdę systemem dezaktywacji zbędnych cylindrów. Jego działanie polega na tym, że w warunkach niskiego obciążenia trakcyjnego silnika, np. podczas spokojnej jazdy z jednostajną prędkością, system wyłącza z pracy dwa z czterech cylindrów. Efektem jest obniżenie o 14% zużycia paliwa mierzonego w cyklu mieszanym oraz emisji CO2.

Zmiany w kabinie objęły modyfikację przednich foteli, które obecnie odpowiadają najnowszym standardom Mazdy. System multimediów został wzbogacony o cyfrowe radio DAB+ oraz interfejs Apple CarPlay i Android Auto w ramach wyposażenia standardowego. Obecnie system umożliwia bezprzewodową łączność z Apple CarPlay (w zależności od wybranej wersji wyposażenia). Co więcej, dostępny jest monitor pełnego widoku otoczenia (360 stopni), a oprawa kluczyka otrzymała nowy wygląd.

W poszerzonej gamie kolorów po raz pierwszy w modelach Mazdy CX-3 dostępny jest lakier metalizowany Polymetal Gray.

W dziedzinie bezpieczeństwa czynnego CX-3 na rok 2021 posiada nowe rozwiązania i-Activsense: system Advanced SCBS (Advanced Smart City Brake Support – wspomagania hamowania awaryjnego w trybie jazdy miejskiej), obecnie wzbogacony o funkcję wykrywania pieszych po zmroku. Ponadto, światła w trybie automatycznym skorygowano tak, by o zmierzchu lub w warunkach pogorszonej widoczności włączały się wcześniej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda CX-3
Mazda CX-3
Cena podstawowa już od: 90 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda CX-3 Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda cennik Mazda CX-3

Podobne wiadomości:

Mazda MX-30 hitem wśród elektrycznych nowości

Mazda MX-30 hitem wśród elektrycznych nowości

Aktualności 2021-03-10

Mazda MX-5 Cup Poland - nowy puchar w polskich wyścigach

Mazda MX-5 Cup Poland - nowy puchar w...

Aktualności 2021-02-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda MX-5 Cup Poland - nowy puchar w polskich wyścigach
Mazda MX-5 Cup Poland - nowy puchar w polskich wyścigach
U progu sezonu 2021 mamy dla polskich kibiców wyścigów wspaniałą wiadomość! Uruchomiony zostanie nowy puchar, w którym będą ścigać się legendarne roadstery – Mazda MX-5.