1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Mazda MX-30 nadal w niższej cenie

Mazda MX-30 nadal w niższej cenie

Sukces Ekodopłaty Mazdy zachęcił importera do przedłużenia oferty na listopad. Duże zainteresowanie sprawiło jednak, że liczba samochodów jest mocno ograniczona.

Mazda MX-30 nadal w niższej cenie

Wprowadzona pod koniec września Ekodopłata Mazdy do pierwszego produkcyjnego modelu marki o napędzie całkowicie elektrycznym – MX-30 – została bardzo dobrze odebrana przez klientów. W październiku polscy dealerzy przyjęli 103 zamówienia na MX-30 oferując dofinansowanie Mazdy w wysokości 18 750 zł do każdego egzemplarza, niezależnie od wybranego poziomu wyposażenia. Ta kwota odpowiada maksymalnej wysokości dopłat rządowych wprowadzonych latem tego roku.

Dzięki Ekodopłacie Mazdy imponująco wyposażona MX-30 w wersji KAI w kolorze Arctic White kosztuje 124 150 zł, co kwalifikuje ją do dodatkowej dopłaty w ramach rządowego programu „Zielony samochód”. Mogą się o nią ubiegać osoby, których wnioski do 31 lipca br. zostały pozytywnie rozpatrzone przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Cieszymy się, że prosty i przejrzysty system Ekodopłaty Mazdy spotkał się z tak dużym zainteresowaniem klientów. Przypomnę, że z naszej oferty mogą skorzystać zarówno nabywcy indywidualni, jak i przedsiębiorcy, a uzyskanie dofinansowania z naszej strony nie wiąże się z żadnymi skomplikowanymi formalnościami – podkreśla Łukasz Paździor, Dyrektor Zarządzający Mazda Motor Poland. - Sukces Ekodopłaty Mazdy zachęcił nas do przedłużenia tej oferty na listopad, jednak duże zainteresowanie ze strony rynku powoduje, że mamy już ograniczoną liczbę samochodów. Mówimy o 27 sztukach, które mogą być objęte Ekodopłatą jeszcze do końca listopada – dodaje Paździor.

Elektryczna Mazda MX-30 szybko przekonała do siebie klientów, którzy wybierając samochód z ekologicznym, w pełni elektrycznym napędem e-Skyactiv nie chcą rezygnować z jakości i komfortu jazdy. Nowa Mazda MX-30, zaprojektowana w zgodzie z filozofią KODO, oferuje minimalistycznie naszkicowaną sylwetkę kompaktowego SUV-a i eleganckie wnętrze wykonane z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu. Wyróżniającym detalem wnętrza jest wykończenie elementów naturalnym korkiem, co nawiązuje do 100-letniej historii Mazdy, która rozpoczynała swoją działalność jako producent elementów z korka.

Sercem napędu e-Skyactiv jest akumulator litowo-jonowy o pojemności 35,5 kWh, zapewniający zasięg 265 km w cyklu miejskim (wg normy WLTP), co znacznie przekracza średnie dzienne zapotrzebowanie klientów europejskich wynoszące 48 kilometrów. Ta specyfika MX-30 sprawia, że jest to samochód zaprojektowany z myślą o codziennych potrzebach.


Podobne wiadomości:

Porsche Taycan z aktualizacją dla starszych egzemplarzy

Porsche Taycan z aktualizacją dla starszych...

Aktualności 2021-03-24

Elektryczne Volvo z oponami uniwersalnymi w standardzie

Elektryczne Volvo z oponami uniwersalnymi w...

Aktualności 2021-03-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche 911 GT3 - premiera
Nowe Porsche 911 GT3 - premiera
Porsche prezentuje nowe 911 GT3. Najnowsze, siódme wcielenie tego sportowego samochodu powstało, tak jak poprzednie, w ścisłej współpracy z Porsche Motorsporti zachowuje wolnossący silnik typu bokser.