1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Mazda MX-30 z niższą ceną w Polsce

Mazda MX-30 z niższą ceną w Polsce

Mazda MX-30, pierwszy elektryczny model marki, jest teraz dostępna w Polsce w cenie niższej o wartość rządowej dopłaty. Tyle że tym razem daje ją importer i jest przyznawana każdemu klientowi.

Mazda MX-30 z niższą ceną w Polsce

W poniedziałek 21 września w salonach Mazdy w Polsce ruszyła sprzedaż pierwszego elektrycznego modelu marki – MX-30. Wprowadzeniu tego przełomowego samochodu do sprzedaży towarzyszy akcja specjalna, którą jest tzw. Ekodopłata Mazdy. Rabat wynosi 18 750 zł brutto do każdego egzemplarza MX-30 zamówionego do końca października 2020 r., niezależnie od wybranej wersji wyposażenia.

Jak mówi Łukasz Paździor, dyrektor Mazda Motor Poland, wielu potencjalnych klientów zastanawia się, czy to właściwy moment na zakup samochodu elektrycznego, czekając na kolejną edycję programu rządowych dopłat. Tymczasem nie wiadomo, czy te zostaną uruchomione, kiedy i na jakich warunkach. Co więcej, pierwsza edycja odniosła spektakularną porażkę, bo nie udało się wykorzystać nawet 10 proc. puli.

Dlatego właśnie Mazda postanowiła wprowadzić w Polsce „Ekodopłatę Mazdy” do każdego egzemplarza MX-30 zamówionego do 31 października tego roku. Ekodopłata Mazdy wynosi 18 750 zł i jest to maksymalna wartość dofinansowania rządowego, jaką przewidywał pilotażowy program wprowadzony pod koniec czerwca.

Różnica jest taka, że dopłata Mazdy przyznawana jest każdemu klientowi, także firmom, bez konieczności wypełniania skomplikowanych wniosków i zawierania długich umów na posiadanie samochodu. To oznacza, że do końca października 2020 r. rekomendowana cena MX-30 wynosi od 124 150 zł brutto za bogato wyposażoną wersję Kai.

Alternatywą dla Ekodopłaty Mazdy jest oferta obejmująca stację ładowania typu wallbox za 1 zł i promocyjne finansowanie kredytu lub leasingu samochodu.

Na koniec przypomnijmy, że MX-30 wprowadza wśród modeli Mazdy nową technologię napędu elektrycznego, nazwaną e–Skyactiv, którego osią silnik elektryczny o mocy 143 KM i momencie obrotowym 265 Nm, a także akumulator litowo-jonowy o pojemności 35,5 kWh, zapewniający zasięg 200 km w cyklu mieszanym i 265 km w cyklu miejskim (wg normy WLTP), co znacznie przekracza średnie dzienne zapotrzebowanie klientów europejskich wynoszące 48 kilometrów.


Podobne wiadomości:

Volvo reaguje na wzrost popytu na elektryczne modele

Volvo reaguje na wzrost popytu na elektryczne...

Aktualności 2021-01-14

Mazda CX-3 po liftingu debiutuje w polskich salonach

Mazda CX-3 po liftingu debiutuje w polskich...

Aktualności 2021-01-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche 911 GT3 Cup: premiera
Porsche 911 GT3 Cup: premiera
Porsche zaprezentowało najnowszą generację najlepiej sprzedającego się samochodu wyścigowego na świecie: oto nowe 911 GT3 Cup.