mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mazda MX Sport Runabout

Mazda MX Sport Runabout

Propozycja Mazdy w segmencie małych samochodów

Na rozpoczynającym się 7 marca Motor Show w Genewie Mazda Motor Corporation zaprezentuje najnowszą propozycję w segmencie samochodów małych.

Mazda MX Sport Runabout - tak nazywa się koncepcyjna wersja nowego modelu – proponuje nowe standardy w swojej klasie: harmonijne połączenie sportowej sylwetki z przestronnym, bogato wyposażonym wnętrzem oraz dynamicznego układu napędowego z doskonale zaprojektowanym zawieszeniem, zapewniającym pewne prowadzenie i wysoki komfort jazdy.

Pomimo, że zwarte nadwozie ma tylko 3.900 mm długości i 1.720 mm szerokości, to rozstaw osi wynoszący 2.500 mm zapewnia pasażerom przestrzeń porównywalną ze znacznie większymi samochodami, umożliwiając czterem dorosłym osobom podróżowanie w pełnym komforcie. Zastosowanie dużych powierzchni przeszklonych oraz wysokość nadwozia wynosząca 1.550 mm dodaje poczucia obszerności i przestronności wnętrza.

Do napędu nowego modelu zastosowano między innymi dwa najnowsze, skonstruowane przez Mazdę silniki benzynowe z serii MZR o zmiennych fazach otwarcia zaworów i pojemnościach 1.3 oraz 1.5l.

Czego po nowym modelu mogą spodziewać się przyszli nabywcy najtrafniej ujął w swojej wypowiedzi Mark Fields, prezes Mazda Motor Corporation: „Niedawno przedstawiliśmy Mazdę 6 ekscytującą propozycję Mazdy w segmencie samochodów klasy średniej, a obecnie pokazujemy jak wyróżniającą się elegancją stylistykę, niezrównaną funkcjonalność i dającą prawdziwą radość z jazdy dynamikę można przetransferować do segmentu samochodów małych.

Wprowadzając model Demio w roku 1996 Mazda ustanowiła nowe standardy w zakresie wyposażenia, wszechstronności i uniwersalności – teraz deklarujemy zamiar ponownego podniesienia poprzeczki w segmencie samochodów małych, tak jak uczyniliśmy to dzięki nowej Maździe 6 w segmencie samochodów średnich.”

Uruchomienie w Europie produkcji nowego modelu w segmencie samochodów małych planowane jest przez Mazdę na początku 2003r. w zakładach Forda w hiszpańskiej Valencji.

Przed oficjalną prezentacją w czasie wystawy w Genewie udostępnione zostały tylko rysunki modelu MX Sport Runabout.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
30-dniowe polisy OC służyć mają komisom, tymczasem niektórzy agenci proponują je kierowcom o dużej szkodowości. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny już prowadzi kontrole.