mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mazda Roadster z turbodoładowaniem

Mazda Roadster z turbodoładowaniem

Od lutego przyszłego roku japoński samochód sportowy Mazda Roadster zostanie wyposażony w nowy model silnika z turbodoładowaniem.

Mazda Roadster z turbodoładowaniem

Mazda Roadster, w Stanach Zjednoczonych jako Mazdaspeed MX-5 Miata trafi do sprzedaży na wiosnę przyszłego roku, przedstawiony zostanie szerszej publiczności na rozpoczynająych się właśnie targach samochodowych w Los Angeles.

Mazda Roadster Turbo to nie tylko zwiększona moc lecz również wyższy moment obrotowy uzyskiwany przy niskich obrotach. Obecna moc silnika o pojemności 1,8 l wynosić będzie 172 KM, zaś maksymalny moment obrotowy, zwiększony o 20%, wynosić będzie 209 Nm. Mocniejszy silnik i lepsze osiągi wymagały ulepszenia zawieszenia w celu zapewnienia dobrych właściwości jezdnych. W związku z tym zastosowano niższe zawieszenie z nowymi amortyzatorami oraz większe 17-calowe koła.

Dalsze zmiany obejmują wygląd auta zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Nabywca będzie miał do wyboru cztery pakiety wyposażenia oraz cztery kolory nadwozia. Nowozaprojektowane zostały przód i tył auta, reflektory mają teraz bardziej ukośny kształt. Wewnątrz producent zastosował skórzane wykończenia kierownicy, gałki zmiany biegów czy dźwigni hamulca.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Proace w nowej wersji
Toyota Proace w nowej wersji
Toyota prezentuje model Proace w kolejnej wersji. Tym razem jest to praktyczna izoterma.