mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mazda buduje swój europejski image

Mazda buduje swój europejski image

Pierwsza Mazda2 zjechała taśm zakładów Forda w Walencji

20 stycznia 2003 r. linię produkcyjną zakładów Forda w Walencji opuścił pierwszy europejski model zaprojektowany przez Mazdę. Stanowi to kamień milowy w historii firmy.

Według planów kierownictwa firmy, z taśm montażowych zakładów w Walencji zjeżdżać będzie 40 tys. samochodów Mazda2 rocznie. Cała produkcja, w którą na miejscu zaangażowany jest zespół 70 inżynierów z Japonii, ma być przeznaczona na rynki europejskie.

Wiceprezes ds. Sprzedaży Mazdy Motor Europe, Dan Morris stwierdził: “Europa odgrywa znaczącą rolę w globalnych aspiracjach firmy. Wprowadzenie Mazdy6 w Europie okazało się olbrzymim sukcesem, spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno w mediach i wśród klientów. Teraz Mazda rozpoczęła produkcję samochodów w Europie, dzięki naszemu partnerowi, Fordowi.”

Dzięki maksymalnemu współdziałaniu obie firmy odnoszą korzyści, polegające m.in. na redukcji kosztów i wzroście wydajności. Dla Forda, włączenie Mazdy2 w schemat produkcyjny oznacza, że zakłady w Walencji stały się zakładem całkowicie elastycznym, wytwarzającym dwa różne samochody na jednej linii montażowej. Dla Mazdy natomiast rozpoczęcie produkcji nowego modelu oznacza kolejny impuls w procesie budowania image’u marki w Europie i odnawiania bazy klientów, a także zwiększaniu udziału w segmencie małych samochodów oraz tworzeniu europejskiej bazy dostawców. Niebagatelne znaczenie ma również fakt, że przenosząc produkcję do Europy Mazda zmniejsza ryzyko kursowe związane z jenem.

Mazda2 jest samochodem miejskim, przeznaczonym głównie dla osób młodych i aktywnych. Auto ma sztywną kabinę pasażerską oraz liczne inne elementy składające się na bezpieczeństwo.

Na większości rynków europejskich Mazda2 będzie sprzedawana w czterech różnych wersjach silnikowych: benzynowych o pojemności 1,25 litra, 1,4 litra i 1,6 litra, a każdy z nich odpowiednio o mocy 75KM, 80KM i 100KM oraz silnik diesla w technologii common rail 1,4 litra 68KM. (W Polsce oferowane będą w pierwszej kolejności dwa silniki benzynowe 1,25 i 1,4 litra oraz diesel 1,4 litra)

Mazda2 dotrze do dealerów w Europie na przełomie marca i kwietnia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford i Volkswagen zbudują wspólne modele
Ford i Volkswagen zbudują wspólne modele
Volkswagen AG i Ford Motor Company nawiązały współpracę. Znamy już szczegóły umowy.