mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mazda do Chin

Mazda do Chin

Japoński producent należący do Forda, podał dziś informację o utworzeniu oficjalnego przyczółka dla swoich dalszych działań na rosnącym rynku chińskim.

Nowa firma Mazda China Operations ma w 100% kapitał japońskiego wytwórcy samochodów i będzie odpowiedzialna za sprzedaż i marketing marki. Docelowo, założona z kapitałem 7,5 miliona dolarów firma ma do końca tego roku zatrudniać 70-80 osób. Jednocześnie, nowa aktywność Mazdy jest elementem większego planu zakładającego osiągnięcie znacznego udziału w chińskim rynku.

Do 2010 roku firma chce produkować i sprzedawać tam 300 tysięcy sztuk aut. W związku z tym, jednocześnie z dzisiejszym komunikatem, Mazda podała, że  zamierza współrealizować z Fordem budowę nowej fabryki w mieście Nanjing. W przeciągu kolejnych dwóch do trzech lat japończycy wsprowadzą na tamtejszy rynek osiem nowych modeli, z których część na pewno będzie produkowana na miejscu.

Jak dotąd, od wejścia japońskiego producenta na chiński rynek w maju 2001 roku, firma notuje tam dobre wyniki. W 2003 roku udało jej się sprzedać 80.075 samochodów (+248% w porównaniu do 23.010 sztuk w 2002), a w ubiegłym roku wzrost wyniósł kolejne 21 procent do 97.132 sztuk.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bram Schot nowym prezesem Audi
Bram Schot nowym prezesem Audi
Jak poinformowało Audi, rada nadzorcza AUDI AG zaaprobowała Abrahama Schota na stanowisko prezesa zarządu.