mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mazda specjalnie dla Rosjan

Mazda specjalnie dla Rosjan

Na tegorocznych Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Moskwie Mazda zaprezentuje swój nowy model koncepcyjny. Będzie nim sportowy crossover, kompaktowych rozmiarów, zaprojektowany specjalnie na rosyjski rynek.

Mazda specjalnie dla Rosjan
Samochód przygotowany na moskiewski salon jest najmłodszym z serii modeli studyjnych stworzonych w oparciu o nowy kierunek stylizacji zwany Nagare – drogę torowały mu wcześniej Nagare, Ryuga, Hakaze, Taiki i Furai. Nagare, z japońskiego „przepływ”, to nowa filozofia wyrażania ruchu w projektowaniu samochodów, czerpiąca inspirację ze zjawisk występujących w naturze, na przykład podmuchów wiatru.
   
Rosja jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków europejskich, staje się również największym rynkiem motoryzacyjnym w regionie. Wśród Rosjan szczególnie dużą popularnością cieszą się SUV-y (20 % udziału w rynku). Stylizacja najnowszego konceptu Mazdy ma przemawiać przede wszystkim do młodych nabywców pojazdów typu SUV, wyczulonych na walory estetyczne.
   
Samochód przygotowany na moskiewskie targi, którego nazwa zostanie ujawniona w późniejszym czasie, to kolejny dowód niezwykłej kreatywności zespołu projektowego Mazdy. W lutym 2008 r. został on nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem Grand Prix du Design podczas paryskiego Festival International Automobile.

Dni prasowe Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Moskwie przewidziane są na 26 i 27 sierpnia, 28 sierpnia będzie zarezerwowany dla specjalistów branży motoryzacyjnej, natomiast szeroka publiczność będzie mogła odwiedzać targi od 29 sierpnia do 7 września. Nowy samochód zostanie zaprezentowany podczas konferencji prasowej na stoisku Mazdy, która odbędzie się 26 sierpnia o godzinie 10.15 czasu lokalnego
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda Mazda Ryuga Mazda Taiki

Podobne wiadomości:

Koncept Mazdy w modnym stylu - Kazamai!

auto motor i sport 0000-00-00

Mazda 3 Skyactiv-X. Znamy cenę

Mazda 3 Skyactiv-X. Znamy cenę

Aktualności 2019-06-27

Komentuj:

~edo 2008-08-07

A i owszem. Moje pierwsze auto to była stara madźka wujka, no i wiadomo, sentyment został. Zresztą to całkiem porządna marka, więc co się dziwić? Teraz ostrzę sobie zęby na 6.

~Głaza 2008-08-06

radosna jazda mazdką... tia... ma się te wspomnienia co? pierwsze autko? w moim wypadku - tak. używana stareńka madzia, ale jechala az wialo :)

~edo 2008-08-05

Zazdroszczę ci tej 6. To prawdziwie idealne auto. Dla prawdziwych fanatyków radosnej jazdy.

~JohnyTe 2008-07-30

myślę, że ten model Mazdy spodoba się w Moskwie. ja jednak na razie jestem wielkim fanem szóstki. bardzo sympatyczna bryczka mam ja od niedawna- jest spoko! co najważniejsze cala robiona jest w Japonii.goraco polecam

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019 to obok wystaw w Paryżu i Genewie najważniejsza impreza tego typu na całym Starym Kontynencie i jedna z największych na świecie.

DS 3 CROSSBACK DS 3 CROSSBACK