mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mechanik Roku 2005

Mechanik Roku 2005

Prawie tysiąc mechaników z całej Polski wzięło udział w poprzedniej edycji konkursu na najlepszego mechanika. W tym roku konkurs doszedł już do decydującego stadium - jutro finał.

Organizator, firma Fota S.A., również w tej edycji zebrała bardzo wiele zgłoszeń. Wszyscy startujący to mechanicy samochodowi pracujący w tym zawodzie w Polsce. Rywalizacja przebiega w trzech etapach. Pierwszym z nich był sprawdzian z wiedzy ogólnej, niezbędnej każdemu serwisantowi.

Etap ten polegał na przesyłaniu odpowiadzi na pytania zawarte w specjalnym folderze, kolportowanym przez specjalistyczną prasę motoryzacyjną, patronów medialnych imprezy. Folder był dostępny także w oddziałach Foty, jak również można było ściągnąc pytania zamieszczone na stronie internetowej organizatora. Był to tzw. test jednokrotnego wyboru - tylko jedna spośród kilku propozycji odpowiedzi była prawidłowa - z trzydziestoma pytaniami.

Zwycięzców pierwszego etapu zaproszono na półfinał, który odbył się w niedzielę, 20 lutego 2005 roku, tradycyjnie już w gmachu Politechniki Łódzkiej. Dwustu ośmiu zawodników z wysokimi notami spotkało się w półfinale, gdzie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru (każde konkursowe pytanie może mieć więcej niż jedną prawidłową odpowiedź). Test zawierał 32 takie pytania.

Teraz przyszedł czas na ostateczne rozwiązanie. Finał konkursu o tytuł Mechanika Roku odbędzie się już jutro, 18 marca w salach wykładowych i warsztatach Akademii Technicznej LIDER SERWIS w Łodzi. Weźmie w nim udział tylko piętnastu mechaników, którzy w półfinale osiągnęli najlepsze wyniki. Finaliści będą rozwiązywali zadania teoretyczne i praktyczne.

Zwycięzca konkursu zdobędzie tytuł Mechanika Roku 2005 i atrakcyjne nagrody. W tym roku pula nagród wynosi 303 tysiące zł. Wśród fundatorów nagród znalazły się takie firmy, jak Bosch, Complex, Federal Mogul/Champion, Fota, Sosnowski, Valvoline, VB Leasing, Wimad. Patronat medialny nad konkursem sprawują miesięczniki Auto Elektro, Auto Expert, Auto Moto Serwis i Nowoczesny Warsztat.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak przygotować samochód do zimy?
Jak przygotować samochód do zimy?
Większość kierowców przygotowanie auta do zimy rozumie przez zmianę opon na zimowe. Tymczasem obowiązków jest więcej.