mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mechanik roku Forda

Mechanik roku Forda

27 września 2003 roku w Rzeszowie odbył się finał konkursu "Mechanik Roku 2003" organizowanego przez Ford Polska Sp. z o.o. wśród mechaników zatrudnionych w sieci Autoryzowanych Serwisów Forda.

W tym roku odbyła się pierwsza edycja konkursu "Mechanik Roku", którego celem jest wyłonienie najlepszego mechanika w sieci Autoryzowanych Serwisów Forda w Polsce oraz zachęcenie wszystkich mechaników zatrudnionych w sieci do stałego dokształcania się i podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Do Konkursu zgłoszonych zostało przez Autoryzowane Serwisy Forda 50 mechaników o najwyższych kwalifikacjach. Konkurs przebiegał w trzech etapach:
- etap I - eliminacje wewnętrzne w dilerstwach na podstawie testów dostarczonych przez Ford Polska
- etap II - półfinał rozegrany w Warszawie (test teoretyczny)
- etap III - finał ogólnopolski, na który skladały sie zadania teoretyczne oraz praktyczne (rozegrany w siedzibie Autoryzowanego Dilera Forda - Res Motors w Rzeszowie).

Komisja Sedziowska skladała sie z 3 niezależnych ekspertów - pracowników naukowych Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Konkurs byl także nadzorowany przez 15-osobowy zespół obserwatorów - szefów Autoryzowanych Serwisów Forda.

- Poprzez organizacje konkursów "Mechanik Roku", "Lakiernik Roku" chcemy zachęcić pracowników Autoryzowanych Serwisów do stałego podnoszenia kwalifikacji, co bezposrednio wpływa na jakość obsługi oraz zadowolenie klientów - powiedział Bogusław Głód, Dyrektor Serwisu i Obsługi Posprzedażnej Ford Polska Sp.z o.o. Aktualnie w całej sieci wdrażany jest kompleksowy projekt mający na celu wprowadzenie jednakowych standardów obslugi klientów, jego podstawowym elementem jest interaktywna recepcja serwisu. Tam klient wspólnie z doradca serwisowym dokonuje oględzin auta i decyduje o zakresie napraw, a także otrzymuje szczególowa wycenę proponowanych prac. Dzięki temu funkcjonowanie serwisu jest w pełni przejrzyste i przewidywalne dla klienta - dodał pan Głód.

W sieci Autoryzowanych Serwisów Forda zatrudnionych jest okolo 450 mechaników. Są oni objęci kompleksowym programem szkoleń diagnostycznych oraz napraw wszystkich elementów samochodu ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych technologii. Ponadto wszyscy mechanicy Autoryzowanych Serwisów Forda objęci są procesem certyfikacji w nastepujacych dziedzinach:
- silniki benzynowe oraz silniki diesla
- manualne skrzynie biegów
- automatyczne skrzynie biegów
- elektronika i diagnostyka
- układy klimatyzacji.

Firma Ford od początku swego istnienia przywiązuje ogromna wage do profesjonalnego szkolenia pracowników zatrudnionych w sieci Autoryzowanych Serwisów. Jako pierwszy oficjalny importer otworzyła na poczatku 1993 roku Osrodek Szkoleń Technicznych w Mikołowie, a nastepnie w 2001 roku wybudowała Ośrodek Szkoleniowy w Nadarzynie pod Warszawa. Obecnie oba ośrodki są wykorzystywane do szkoleń technicznych mechaników.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa generacja Toyoty Corolli wchodzi do salonów. Znamy już ceny japońskiego kompaktu. Przy tej okazji Toyota obniża ceny obecnego modelu.