mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Megane i Logan napędzają sprzedaż Renault

Megane i Logan napędzają sprzedaż Renault

W 2004 roku grupa Renault, wraz z markami Dacia i Samsung, sprzedała łącznie 2.488.523 aut, co zapewniło jej udział w światowym rynku na poziomie 4,1 proc.

Oczywiście głównym rynkiem sprzedaży pozostają kraje Europy Zachodniej, gdzie Renault już siódmy rok z rzędu zajmuje pierwszą pozycję pod względem sprzedaży aut osobowych i lekkich dostawczych z udziałem 10,8% oraz trzeci rok z rzędu czołowę lokatę wśród samych tylko aut osobowych (10,3%).

Poza Europą Zach. sprzedaż Renault wyniosła 676.870 egzemplarzy, wzrost o 16,4%. W Europie Środkowej z liczbą 108.443 sprzedanych aut Renault zajmuje drugie miejsce z udziałem w rynku w wysokości 10,4%

Megane okazał się kolejny już rok najlepiej sprzedawanym modelem na europejskim rynku, zaś bardzo dobry start miał również Modus, na którego zaledwie po kilku miesiącach przyjęto już 80 tys. zamówień w Europie Zach. Równie dobrze rozpoczęłą się sprzedaż Dacii Logan, jak dotąd oferowanej wyłącznie na wybranych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, na którą przyjęto już 40 tys. zamówień. Ten rok powinien być jednak zdecydowanie lepszy dla tego modelu. W 2005 roku będzie on do nabycia w kilku nowych krajach, w Polsce, Ukrainie i na Słowenii, a od połowy roku również w większości państw Europy Zach.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wzrosną kary za brak polisy OC
Wzrosną kary za brak polisy OC
Od początku 2019 roku wzrośnie wysokość kar za brak obowiązkowej polisy OC. Kierowcy aut osobowych zapłacą 4500 złotych.