mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedes-Benz Minibus

Mercedes-Benz Minibus

EvoBus, spółka należąca w całości do koncernu DaimlerChrysler AG i odpowiedzialna za produkcję oraz sprzedaż autobusów w Europie, zwiększyła na przełomie roku swoje udziały w firmie Karl Koch GmbH z początkowych 49% do 100%.

Całkowite przeniesienie własności było zagwarantowane umową już w roku 1998, gdy spółka EvoBus GmbH zakupiła pierwsze 49% udziałów. Aby zaznaczyć całkowitą przynależność do koncernu DaimlerChrysler, dotychczasowa firma Karl Koch GmbH zmieniła nazwę z dniem 1. lutego 2004 na „Mercedes-Benz Minibus GmbH“.

Całkowite przejęcie udziałów spółki Karl Koch GmbH jest kolejnym przykładem udoskonalania systemu produkcji i sprzedaży EvoBus. „Poprzez całkowite przejęcie firmy Karl Koch GmbH zyskamy więcej niż na dotychczasowej formie współpracy z naszym partnerem - specjalistą w dziedzinie wykonywania zabudów, z którym kooperujemy już od ponad 30 lat.” tyle Wolfgang Diez, prezez zarządu w spółce EvoBus GmbH i jednocześnie szef działu Autobusów koncernu DaimlerChrysler.

Spółka „Mercedes-Benz Minibus GmbH“ skupi się przede wszystkim na wykonywaniu przebudowy i zabudowy pojazdów Sprinter i Vario w kilku zakładach na terenie Niemiec i Francji. „Dzięki nowej nazwie podkreślamy, że nasze produkty pod względem designu, jakości i serwisu należą w 100% do marki Mercedes-Benz“ stwierdził Michael Göpfarth, dyrektor firmy „Mercedes-Benz Minibus GmbH“.

Mimo niekorzystnej sytuacji gospodarczej EvoBus umocnił w ubiegłym roku swą dominację na rynku europejskim w segmencie minibusów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Lexus pracuje nad opracowaniem rozwiązań, które pozwolą zminimalizować liczbę wypadków drogowych.