mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedes-Benz sponsorem mistrzostw świata

Mercedes-Benz sponsorem mistrzostw świata

Mercedes-Benz był sponsorem Drużynowych Mistrzostw Świata w Tenisie na Wózkach.

Mercedes-Benz był sponsorem Drużynowych Mistrzostw Świata w Tenisie na Wózkach, które odbyły się w dniach 9-15 czerwca br. w Sopocie. Drużynowe Mistrzostwa Świata w Tenisie na Wózkach (Invacare World Team Cup) to odbywające się corocznie od 1985 roku prestiżowe zawody sportowe. W dowód uznania za osiąganie wysokich wyników sportowych (3 miejsce na Mistrzostwach w Szwajcarii) i olbrzymi wkład w rozwój tenisa na wózkach Światowa Federacja Tenisowa "International Tennis Federation" powierzyła Polsce organizację tego największego po Igrzyskach Paraolimpijskich wydarzenia w sporcie osób niepełnosprawnych.

Udział w Mistrzostwach weźmie około 350 zawodników z 64 reprezentacji narodowych Europy, Australii i USA. Rozgrywki odbyły się na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego w Sopocie. Patronat Honorowy nad imprezą objął Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski. W roku, który został ogłoszony Europejskim Rokiem Osób Niepełnosprawnych wydarzenie to ma szczególne znaczenie. Ideą przewodnią turnieju jest wiara w siebie a jego głównym celem jest integracja osób niepełnosprawnych, popularyzacja sportu osób niepełnosprawnych oraz promocja polskiego sportu i Polski na arenie międzynarodowej.

Firma DaimlerChrysler Automotive Polska, wyłączny przedstawiciel marki Merceds-Benz w Polsce od paru lat sponsoruje imprezy tenisowe w Polsce (KGHM POLSKA MIEDŹ S.A. POLISH INDOORS - WROCŁAW 2001 i od 2000 roku turnieju Idea Prokom Open).

Wsparcie dla niepełonosprawnych sportowców jest jedną z zasad sponsoringowych Mercedes-Benz. Od roku 1999 Mercedes-Benz sponsoruje niepełnosprawnego maratończyka Bogdana Króla - mistrza Polski w biegach na dystansie 100, 200, 400, 800, 1500 i 10000m oraz maratonu, finalisty biegu na 5000m podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Atlancie w 1996 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota opracowała humanoidalnego robota
Toyota opracowała humanoidalnego robota
Toyota i japoński operator komórkowy NTT DOCOMO opracowały system sterowania na odległość humanoidalnym robotem T-HR3 za pośrednictwem sieci komórkowej piątej generacji.