1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Mercedes EQS ze zdalną aktywacją opcji wyposażenia

Mercedes EQS ze zdalną aktywacją opcji wyposażenia

EQS był pierwszym modelem Mercedesa, który pozwalał aktywować nowe funkcje wyposażenia już po zakupie samochodu, za pomocą aktualizacji bezprzewodowych. W modelu EQS SUV oferta funkcji została dodatkowo poszerzona.

Mercedes EQS ze zdalną aktywacją opcji wyposażenia
Wraz z modelem EQS SUV oferta funkcji, które można aktywować w trakcie eksploatacji, została znacząco poszerzona i obejmuje np. asystenta manewrowania z przyczepą lub rozszerzoną rzeczywistość MBUX dla nawigacji. Funkcje OTA (Over The Air) są dostępne w sklepie Mercedes me Store. Poza zakupem poszczególnych rozwiązań na rok lub na 3 lata planowane są subskrypcje, tymczasowe aktywacje i bezpłatne okresy testowe.

Aktualizacje z dnia na dzień i nowe funkcje dostępne następnego ranka, zupełnie jak na komputerze – właśnie to umożliwia technologia OTA w modelu EQS SUV. Ze względu na wysoki standard bezpieczeństwa Mercedes-Benz polega tu na technologii komórkowej i module komunikacyjnym zainstalowany w pojeździe. Wstępnym warunkiem aktualizacji OTA zawsze jest zgoda użytkownika. Wśród funkcji, które można aktywować już po zakupie samochodu, jest na przykład asystent ułatwiający manewrowanie z przyczepą. Można powierzyć mu sterowanie układem kierowniczym holującego EQS SUV-a przy prędkości do 5 km/h i na drodze o nachyleniu do 15 proc. Aby dokupić to rozwiązanie, wyposażenie pojazdu musi obejmować hak holowniczy oraz zestaw kamer 360 stopni.

Inną przydatną funkcją jest asystent znaków drogowych, wykrywający ograniczenia prędkości, zakazy wyprzedzania i ich odwołania, znaki STOP, zakazy wjazdu, a nawet czerwone światła. Dodatkowo asystent ten ostrzega przed wjazdem na drogę kierunkową, na której obowiązuje ruch w przeciwnym kierunku. W tym przypadku specyfikacja EQS SUV-a musi obejmować nawigację na dysku twardym oraz kamerę, z której korzystają inne systemy wspomagające kierowcę. Na życzenie w trakcie eksploatacji można dokupić także rozszerzoną rzeczywistość MBUX dla nawigacji, która nakłada graficzne wskazówki ułatwiające dojazd do celu na obraz z kamery prezentowany na centralnym ekranie (funkcja wymaga kamery pokładowej).

Już po zakupie użytkownicy EQS SUV-a mogą aktywować też kontrolę komfort ENERGIZING. Korzystając m.in. z klimatyzacji, systemu audio, animacji na ekranie i nastrojowego oświetlenia, oferuje ona szereg programów relaksujących lub pobudzających podróżujących. Ponadto za pomocą aktualizacji OTA można zwiększyć maksymalny kąt skrętu tylnych kół (do 10°) i zmniejszyć w ten sposób średnicę zawracania – w rezultacie EQS SUV staje się jeszcze zwinniejszy i bardziej zwrotny.

Lista funkcji dostępnych w ramach OTA obejmuje również nowe tryby jazdy (dla początkujących oraz dla parkingowych, ze stosownymi ograniczeniami reakcji pojazdu i prędkości jazdy) oraz aplikację AMG Track Pace, która rejestruje czasy przejazdu na torze wyścigowym i pozwala analizować dane telemetryczne, tak aby podnosić swoje osiągi (instalacja aplikacji AMG Track Pace wymaga nawigacji na twardym dysku). Użytkownicy egzemplarzy z reflektorami DIGITAL LIGHT mają do wyboru także pakiet indywidualizacji z dodatkowym krajobrazem dźwiękowym „Roaring Pulse”, minigrami takimi jak Sudoku oraz większą liczbą animacji reflektorów.

Nabywcy EQS SUV-a z drugiej ręki mogą wykorzystać pozostały okres funkcji OTA zakupionej przez poprzedniego właściciela. Aby to zrobić, muszą połączyć ją ze swoim kontem Mercedes me w sklepie Mercedes me i przeprowadzić aktywację. Niezależnie od nowych funkcji wyposażenia technologia OTA pozwala na aktualizowanie większości jednostek sterujących w samochodzie. Oszczędza to czas użytkownika, zwalniając z konieczności wizyt w serwisie, a jednocześnie zapewnia aktualność oprogramowania EQS-a.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes wyposażenie dodatkowe

Podobne wiadomości:

Mercedes-Benz 300 SLR to najdroższy samochód świata

Mercedes-Benz 300 SLR to najdroższy samochód...

Aktualności 2022-06-02

Mercedes EQE SUV - premiera

Mercedes EQE SUV - premiera

Aktualności 2022-10-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!