mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mercedes zbuduje fabrykę baterii w Jaworze

Mercedes zbuduje fabrykę baterii w Jaworze

Mercedes jeszcze nie ukończył budowy fabryki silników benzynowych, a już zapowiedział uruchomienie drugiego w Polsce zakładu.

Mercedes zbuduje fabrykę baterii w Jaworze

Niemiecka marka przechodzi do ofensywy w dziedzinie elektromobilności. Do mającej wystartować z produkcją silników benzynowych fabryki dołączy niebawem drugi zakład, w którym wytwarzane będą baterie do pojazdów elektrycznych. To jeden z dziewięciu takich na świecie.

Fabryka Mercedesa w Polsce - ponad 1300 miejsc pracy

Przypomnijmy, że w Jaworze na Dolnym Śląsku, około 100 km od granicy z Niemcami, powstaje obecnie nowoczesna fabryka czterocylindrowych silników do pojazdów hybrydowych i konwencjonalnych. Jest to pierwszy zakład produkcyjny Mercedes-Benz Cars w Polsce, który zatrudni ponad 1000 osób.

Produkcja wspomnianych silników w Jaworze rozpocznie się w 2019 r. i będzie zaopatrywać zakłady Mercedes-Benz Cars w Europie i na całym świecie.

Polska fabryka 1 z 9 na świecie

Teraz Mercedes ogłosił uruchomienie drugiego zakładu. Dzięki budowie nowej fabryki baterii w Jaworze powstanie kolejnych ponad 300 miejsc pracy. Montaż baterii będzie odbywał się przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii i - podobnie jak fabryka silników - będzie zaopatrywany w energię odnawialną. Seryjna produkcja baterii do pojazdów z rodziny EQ (Electric Intelligence) rozpocznie się na początku kolejnej dekady.

Mercedes-Benz Cars jest jedną z pierwszych dużych firm przemysłowych, które zawarły umowy z lokalnymi dostawcami zielonej energii elektrycznej i ciepła w Polsce. Zarówno fabryka silników, jak i nowa fabryka baterii będą zaopatrywane w energię odnawialną, neutralną pod względem emisji CO2. Tym samym Jawor będzie jedną z pierwszych bezemisyjnych fabryk Mercedesa na świecie.

Fabryka baterii w Jaworze to dziewiąty zakład produkcji w globalnej sieci Mercedes-Benz Cars - w siedmiu lokalizacjach na trzech kontynentach.


Podobne wiadomości:

250 tys. zelektryfikowanych aut Volkswagena

250 tys. zelektryfikowanych aut Volkswagena

Aktualności 2020-01-07

Samochodowe dachy przyszłości

Samochodowe dachy przyszłości

Technika 2020-02-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Od stycznia 2020 roku rosną kary za brak OC
Od stycznia 2020 roku rosną kary za brak OC
Kary za brak obowiązkowej polisy Odpowiedzialności Cywilnej wzrosną po raz kolejny od 1 stycznia 2020 roku.