1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Mercedes zbuduje fabrykę baterii w Jaworze

Mercedes zbuduje fabrykę baterii w Jaworze

Mercedes jeszcze nie ukończył budowy fabryki silników benzynowych, a już zapowiedział uruchomienie drugiego w Polsce zakładu.

Mercedes zbuduje fabrykę baterii w Jaworze

Niemiecka marka przechodzi do ofensywy w dziedzinie elektromobilności. Do mającej wystartować z produkcją silników benzynowych fabryki dołączy niebawem drugi zakład, w którym wytwarzane będą baterie do pojazdów elektrycznych. To jeden z dziewięciu takich na świecie.

Fabryka Mercedesa w Polsce - ponad 1300 miejsc pracy

Przypomnijmy, że w Jaworze na Dolnym Śląsku, około 100 km od granicy z Niemcami, powstaje obecnie nowoczesna fabryka czterocylindrowych silników do pojazdów hybrydowych i konwencjonalnych. Jest to pierwszy zakład produkcyjny Mercedes-Benz Cars w Polsce, który zatrudni ponad 1000 osób.

Produkcja wspomnianych silników w Jaworze rozpocznie się w 2019 r. i będzie zaopatrywać zakłady Mercedes-Benz Cars w Europie i na całym świecie.

Polska fabryka 1 z 9 na świecie

Teraz Mercedes ogłosił uruchomienie drugiego zakładu. Dzięki budowie nowej fabryki baterii w Jaworze powstanie kolejnych ponad 300 miejsc pracy. Montaż baterii będzie odbywał się przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii i - podobnie jak fabryka silników - będzie zaopatrywany w energię odnawialną. Seryjna produkcja baterii do pojazdów z rodziny EQ (Electric Intelligence) rozpocznie się na początku kolejnej dekady.

Mercedes-Benz Cars jest jedną z pierwszych dużych firm przemysłowych, które zawarły umowy z lokalnymi dostawcami zielonej energii elektrycznej i ciepła w Polsce. Zarówno fabryka silników, jak i nowa fabryka baterii będą zaopatrywane w energię odnawialną, neutralną pod względem emisji CO2. Tym samym Jawor będzie jedną z pierwszych bezemisyjnych fabryk Mercedesa na świecie.

Fabryka baterii w Jaworze to dziewiąty zakład produkcji w globalnej sieci Mercedes-Benz Cars - w siedmiu lokalizacjach na trzech kontynentach.


Podobne wiadomości:

Wallbox Volkswagena w sprzedaży - znamy ceny

Wallbox Volkswagena w sprzedaży - znamy ceny

Aktualności 2020-05-25

Nissan prezentuje elektryczny model e-NV200 XL Voltia

Nissan prezentuje elektryczny model e-NV200...

Aktualności 2020-05-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wallbox Volkswagena w sprzedaży - znamy ceny
Wallbox Volkswagena w sprzedaży - znamy ceny
Volkswagen rusza ze sprzedażą wallboxów ID. Charger. To urządzenia umożliwiające sprawne ładowanie aut elektrycznych i hybryd plug-in.

Podkast VW Podkast VW