mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Metzeler - od Audi aż po VW

Metzeler - od Audi aż po VW

Metzeler Automotive Profile Systems Polska od 1999r. działa na terenie Wałbrzyskiej SSE i zatrudnia obecnie 580 pracowników. W dzierżoniowskim zakładzie Metzelera produkowane są systemy uszczelniające do drzwi oraz przednich i tylnich klap karoserii samochodowych, których głównymi odbiorcami są: Audi, VW, BMW, Skoda, Peugeot. Firma przewiduje uruchomienie do 2009 r. trzeciej hali produkcyjnej.

Metzeler - od Audi aż po VW

W marcu upłynie rok od podpisania porozumienia o współpracy między powiatem dzierżoniowskim a firmą Metzeler. Zostało ono zawarte w związku z budową zakładu w Dzierżoniowskiej Podstrefie Wałbrzyskiej SSE. Przypomnijmy, w ubiegłym roku w nowo wybudowanej hali firma uruchomiła nowe linie produkcyjne i zgodnie z zapowiedziami zatrudniła ponad 200 osób, z czego prawie 150 w ramach porozumienia z powiatem dzierżoniowskim. Jest szansa na to, że współpraca będzie kontynuowana. Firma przewiduje uruchomienie do roku 2009 trzeciej hali produkcyjnej. Do tego czasu chce zatrudniać łącznie 1000 osób.

Metzeler Automotive Profile Systems posiada wiodącą pozycję na rynku europejskim, chińskim i amerykańskim w zakresie projektowania i wytwarzania karoseryjnych systemów uszczelniających oraz samochodowych prowadnic okiennych. Grupa zatrudnia na całym świecie około 10 tys. pracowników w 30 zakładach produkcyjnych głownie w Ameryce Północnej i Europie i Azji. Filie europejskiej firmy składającej się z trzynastu zakładów znajdują się we Francji, Wielkiej Brytanii, we Włoszech, w Hiszpanii, Polsce i Niemczech. W Europie zatrudnionych jest ponad  5.500 pracowników. Metzeler Polska skupiona jest w grupie Metzeler Germany, do której należą również zakłady w Lindau i Manheim.

Metzeler swój bogaty asortyment dostarcza do  ponad 50 typów samochodów produkowanych na całym świecie - począwszy od Alfy Romeo aż po Volvo. Firma współpracuje z wieloma znanymi producentami samochodów na całym świecie. W ramach ścisłej kooperacji powstają ustawicznie nowe innowacyjne rozwiązania technologiczne nadzorowane przez dwa ośrodki badawczo-rozwojowe. Centrum badawcze w stanie Tennessee w USA zajmuje się symulacją skomplikowanych procesów produkcyjnych oraz optymalizacją całych linii produkcyjnych w oparciu o autentyczne linie przemysłowe. Natomiast nowo powstałe Europejskie Centrum Technologiczne w Lindau przyczynia się do podnoszenia jakości, szybkości procesu produkcyjnego oraz wydajności.

Przeczytaj także:

Amerykanie lądują pod Oławą (2005-12-30)

Rośnie produkcja Toyoty w Wałbrzychu (2005-11-24)

Antolin - nowy inwestor w WSSE (2005-05-20)

Daicel - Japończycy w Żarowie (2005-04-14)


Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Polski importer ujawnił cennik nowej generacji Mazdy 3. Bazowy model kosztuje 95 tys. złotych, ale jest bardzo bogato wyposażony.