mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Międzynarodowa Giełda Autobusów Używanych

Międzynarodowa Giełda Autobusów Używanych

Po raz jedenasty marka Setra rozpoczęła rok organizując Międzynarodową Giełdę Autobusów Używanych (IGOM) na terenie własnej fabryki w Ulm.

Międzynarodowa Giełda Autobusów Używanych

 Przedstawiciel marki Setra, Werner Staib: „Udało nam się sprzedać dwie trzecie spośród zaprezentowanych 142 autobusów Setra, nie licząc bezpośrednich transakcji zawieranych pomiędzy przedstawicielami generalnymi i pośrednikami marki Setra, obecnymi na giełdzie.” Za granicę trafi 51% sprzedanych autobusów. W ubiegłym roku było to 44%. Najwięcej spośród autobusów przeznaczonych na eksport pojedzie do Rosji, Republik Nadbałtyckich i Finlandii. Zdaniem Ericha Weinstocka, Dyrektora Działu Autobusów Używanych „na tle roku 2003 – raczej słabego pod względem sprzedaży pojazdów używanych – należy wysoko ocenić duży popyt podczas tegorocznej giełdy.”

Łącznie w ciągu 4 dni zaprezentowano w hali i na zewnątrz 263 autobusy różnych marek, w tym także pojazdy nowe. Obok Mercedesów i Setr były prezentowane inne marki, o co zadbali generalni przedstawiciele i niezależni pośrednicy handlujący autobusami. Poza odbyciem rozmów handlowych odwiedzający giełdę mogli uzyskać informacje nt. aktualnej oferty serwisowej OMNIplus i oferty finansowej banku DaimlerChrysler.

Polski oddział EvoBus-a już po raz czwarty organizował wyjazd klientów na giełdę do Ulm. W tym roku skorzystało z tej możliwości 32 klientów. Bezpośrednio na giełdzie przewoźnicy z Polski zakupili 3 autobusy. Kolejne transakcje są obecnie finalizowane. Wśród uczestników wyjazdu do Ulm panowała zgodna opinia, że warto odwiedzać tego typu imprezy branżowe, szczególnie, gdy wybór autobusów jest tak duży, a ich jakość sprawdzona i gwarantowana.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa generacja Toyoty Corolli wchodzi do salonów. Znamy już ceny japońskiego kompaktu. Przy tej okazji Toyota obniża ceny obecnego modelu.