mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Międzynarodowe Forum Motoryzacji

Międzynarodowe Forum Motoryzacji

Dnia 19 listopada 2004 r. w Warszawie w Hotelu Sofitel Victoria odbędzie się III Międzynarodowe Forum Motoryzacji. Forum poświęcone będzie w całości problematyce Block Exemption.

Międzynarodowe Forum Motoryzacji

A dokładniej – czy nowy system dystrybucji w Unii Europejskiej spełni nadzieje Strategii Lizbońskiej? Udział w forum wezmą znaczący przedstawiciele ze świata biznesu oraz europejskiej i polskiej motoryzacji.

W krajach dawnej "piętnastki" regulacja, zmieniająca system dystrybucji nowych samochodów, usług oraz części działa od roku, a w Polsce od maja br., z półrocznym okresem przejściowym. W związku z tym pojawiają się pytania jak funkcjonuje nowy system w UE, a jak wśród nowych członków takich jak Polska? Jakie zmiany są korzystne dla rynku, a jakie nie? W którym kierunku będzie rozwijał się polski rynek? Czy po wielkim szumie informacyjnym wszystko powróci do sytuacji przed pierwszym maja, czy może pójdzie w kierunku amerykańskiego rynku motoryzacyjnego?

Są to zagadnienia o bardzo istotnym znaczeniu dla polskich przedsiębiorców związanych z branżą i dlatego odpowiadać na nie będą goście z Europy tacy jak chociażby Jurgen Creutzig z CECRA, a także gość ze Stanów Zjednoczonych Ameryki – Andy Koblenz z NADA. Dodatkowo w Forum wezmą udział osobistości polskiej motoryzacji – Przemysław Rajewski ZM SOIS, Roman Kantorski PIM, Marek Konieczny PIM. Odbiorcami Forum będą przedstawiciele firm związanych z sektorem samochodowym, czyli importerów, dealerów, serwisów, dystrybutorów części, towarzystw ubezpieczeniowych, banków, funduszów leasingowych etc. Spodziewamy się, że udział w tym spotkani weźmie około 300 uczestników.

Gospodarzem Forum jest Polska Izba Motoryzacji, która jest organizacją stawiającą sobie za cel wspieranie przedsiębiorców motoryzacyjnych i rynku konsumenckiego. Pomaga im przekazując wiedzę o prawie unijnym, ułatwiając w nawiązywanie kontaktów handlowych oraz w pozyskiwanie środków pomocowych. Tegoroczne Forum łączy się z obchodami 10-lecia istnienia Polskiej Izby Motoryzacji, co dodatkowo świadczy o wyjątkowym charakterze tego spotkania.

"Naszym zdaniem – informuje Roman Kantorski Prezes Polskiej Izby Motoryzacji – spotkanie tego typu jest bardzo potrzebne naszym przedsiębiorcom. W dobie tak dużych przemian dotyczących motoryzacji potrzebna jest rzetelna informacja na temat rynku objętego od dłuższego czasu całkowitą liberalizacją, a takim jest z całą pewnością rynek amerykański. Osoby powiązane z branżą powinny wiedzieć, ze samo GVO nie stwarza dla nich żadnego zagrożenia. Zagrożeniem mogą być złe interpretacje tych przepisów."

Zobacz więcej informacji o Forum

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Trwają prace nad techniką ładowania o bardzo wysokiej mocy dla elektrycznych samochodów przyszłości.