mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Milionowy Sprinter

Milionowy Sprinter

Taśmę zakładu w Düsseldorfie opuścił właśnie milionowy dostawczy Mercedes-Benz Sprinter.

Milionowy Sprinter

Sprinter produkowany jest w zakładzie DaimlerChrysler AG w Düsseldorfie od 1995 roku. Obecnie taśmy opuszcza codziennie 570 pojazdów. Przed zaledwie dwoma laty, 27 listopada 2001 roku, w zakładach w Düsseldorfie zszedł z taśmy 750,000-czny egzemplarz, dzisiaj jest ich już milion.

Już podczas wprowadzenia na rynek na początku 1995 roku Sprinter dostępny był w wielu wariantach, począwszy od furgonu, poprzez kombi do wywrotki z jedno- lub dwuosobową kabiną kierowcy. Kilka miesięcy później przyszła kolej na Sprintera „James Cook“, samochód campingowy, który już w poprzedniej wersji zwanej T1 święcił sukcesy. Od 1997 roku oferowany jest tzw. „NGT-Sprinter“ z napędem na gaz ziemny (Natural Gas Technology), a w roku 1998 pojawił się wariant z napędem na wszystkie koła. W roku 2000 zaprezentowano całkowicie nowy model Sprintera. Oprócz zmienionego wyglądu zewnętrznego samochód ten otrzymał także nową tablicę rozdzielczą i nowe silniki wysokoprężne CDI. Umieszczona dotychczas z prawej strony fotela kierowcy dźwignia zmiany biegów została teraz przeniesiona w dobrze dostępne miejsce na konsoli środkowej (joystick), przez co jej umiejscowienie stało się bardziej ergonomiczne i umożliwiony został wygodniejszy dostęp do fotela obok kierowcy i do części ładunkowej.

Wszystkie Sprintery w wersji kombi oraz w wersji furgon do 3,5t DMC są pierwszymi samochodami dostawczymi na świecie wyposażonymi w elektroniczny system stabilizujący toru jazdy (ESP) wraz z układem przeciwdziałającym poślizgowi kół napędowych (ASR), systemem zapobiegającym blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) i asystentem hamowania (BAS).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Podczas targów Fleet Market w Warszawie Volkswagen zaprezentował nowego e-Craftera – bezemisyjny samochód dostawczy z napędem elektrycznym.