1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Mini Aceman, czyli zapowiedź nowych modeli marki

Mini Aceman, czyli zapowiedź nowych modeli marki

Mini prezentuje model studyjny Concept Aceman, z napędem elektrycznym, bez elementów chromowanych i skóry, w zupełnie nowej stylistyce i z zaawansowaną technologią cyfrową.

Mini Aceman, czyli zapowiedź nowych modeli marki
Nowa rodzina Mini nabiera kształtów. Jako pierwszą zapowiedź nowej stylistyki przyszłej generacji modeli brytyjska marka prezentuje Mini Concept Aceman. W samochodzie koncepcyjnym znajdują się innowacje konstrukcyjne i technologiczne, a elektryczny napęd, uproszczona stylistyka, nowe cyfrowe wnętrze oraz odpowiedzialna koncepcja materiałowa całkowicie rezygnująca ze skóry i elementów chromowanych to cechy charakterystyczne pierwszego koncepcyjnego modelu crossovera Mini dla segmentu małych samochodów klasy premium.

W następnej generacji modelu Mini Cooper po raz pierwszy pojawi się model crossovera o zwiększonej wszechstronności i atrakcyjności w klasycznym trzydrzwiowym kształcie nadwozia, który był reinterpretowany wielokrotnie przez ponad 60 lat. – Mini Concept Aceman daje wgląd w całkowicie nowy pojazd, który w przyszłej rodzinie modeli zajmie miejsce pomiędzy Mini Cooper a Mini Countryman – mówi Stefanie Wurst, szefowa marki Mini. – Ten samochód koncepcyjny odzwierciedla to, jak Mini zmienia się w kierunku całkowicie elektrycznej przyszłości i z czym identyfikuje się marka: zelektryfikowane gokartowe wrażenia z jazdy, wciągające doświadczenia cyfrowe i silny nacisk na Minimalny ślad ekologiczny.

Początek nowej ery w stylistyce Mini


Język stylistyczny zaprezentowany po raz pierwszy w Mini Concept Aceman stanowi początek nowej ery w projektowaniu Mini. Zasada Charismatic Simplicity zwraca uwagę na to, co najważniejsze, dzięki czemu typowe cechy stylistyczne Mini nabierają większego znaczenia. We wnętrzu mamy co czynienia z powierzchniami wykonanymi z dzianiny pochodzącej z recyklingu, ze świeżymi kontrastami kolorystycznymi oraz płynną koncepcją sterowania cyfrowego z nowym wyświetlaczem OLED w centralnym zestawie wskaźników. Ponadto w modelach elektrycznych nowej generacji po raz pierwszy zastosowano niezależny projekt dźwięku, aby uzyskać emocjonalnie silne dźwięki jazdy i autentyczne tło dla nowych trybów Experience.

Funkcjonalna, dwubryłowa konstrukcja z krótkimi zwisami zapewnia maksymalną przestrzeń dla pasażerów i bagażu na minimalnej powierzchni. Mini Concept Aceman posiada czworo drzwi i dużą klapę tylną, a we wnętrzu znajduje się pięć miejsc siedzących. Przy długości zewnętrznej 4,05 m, szerokości 1,99 m i wysokości 1,59 m Mini Concept Aceman prezentuje typowe dla marki proporcje. Klasyczny trzyczęściowy podział karoserii, panoramiczne okna dookoła pojazdu i dach zostały zinterpretowane na nowo. Płynne przejście między karoserią pojazdu a powierzchniami szklanymi poprawia właściwości aerodynamiczne. Wyrazista i zredukowana stylistyka Mini Concept Aceman pozbawiona jest chromowanych listew, które występowały we wcześniejszych generacjach modeli. Szerokie obramowania na dole karoserii, silnie podkreślone nadkola, duże obręcze kół, charakterystyczny bagażnik dachowy, jak również pas przedni i tylny w stylu osłony podwozia podkreślają solidne właściwości modelu crossovera zapewniającego frajdę z jazdy w mieście.

Mini Concept Aceman zostanie po raz pierwszy zaprezentowany publicznie na targach gier komputerowych i wideo gamescom 2022 w Kolonii. Międzynarodowe spotkanie twórców, wydawców, ekspertów i fanów gier oraz e-sportu rozpocznie się 23 sierpnia 2022 roku transmisją na żywo i potrwa do 28 sierpnia 2022 roku w Centrum Targów w Kolonii.

Podobne wiadomości:

Volvo EX90 - polski cennik elektrycznego SUV-a

Volvo EX90 - polski cennik elektrycznego...

Aktualności 2022-11-22

Nowy Volkswagen ID.3 w drodze

Nowy Volkswagen ID.3 w drodze

Aktualności 2022-12-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!