mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mistrzostwa Polski w wyścigach na 1/4 mili

Mistrzostwa Polski w wyścigach na 1/4 mili

Dnia 1 maja w sobotę na lotnisku w Modlinie koło Warszawy odbędzie się pierwsza runda Mistrzostw Polski w Wyścigach na 1/4 mili.

fot.: sss.org.plZawody organizowane przez Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego i Polski Związek Motorowy, zgromadzą miłośników tuningu, którzy lubią szybką jazdę i chcą pokazywać swoje umiejętności przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa.

Zawody przeprowadzone po raz pierwszy w zeszłym roku, cieszyły się ogromnym powodzeniem, wzięło w nich udział ponad sześciuset uczestników, a ich wyczyny podziwiało blisko trzydzieści tysięcy kibiców.
 
W tym roku pierwsza runda zawodów rozpocznie się w sobotę 1 maja o godz. 10.00 na lotnisku w Modlinie. Bramy wjazdowe na teren zawodów zostaną otwarte o godzinie 7.00. Startujący zawodnicy będą mogli wybrać jedną z dziesięciu kategorii rywalizacji. W wyścigach mogą wziąć udział zarówno amatorzy, jak i profesjonalni kierowcy wyścigowi i rallycrossu.

Wyścigom będą towarzyszyły liczne atrakcje takie jak np.: pokaz driftu, losowanie nagród dla publiczności, wybór najlepszego samochodu w trzech kategoriach (retro, najładniejszego nadwozia, najładniejszego silnika i wnętrza). Osoby przybyłe na zawody będą mogły również pojeździć na quadach, a dzieci spędzić miło czas w parku zabaw.
 
W ramach zawodów zostanie rozegranych 5 rund w różnych miastach Polski. Zawodnicy będą zbierać punkty, a ci, którzy zbiorą ich najwięcej w swojej klasie, otrzymają tytuł Mistrza Polski i Puchar Dunlopa. Firma Dunlop jest głównym sponsorem tego wydarzenia i na mocy niedawno zawartej umowy będzie finansować zawody przez trzy kolejne lata do 2006 roku.

Kalendarz Mistrzostw Polski w Wyścigach na 1/4 Mili:

1 maja – Lotnisko Modlin k.Warszawy
5 czerwca – Lotnisko Biała Podlaska
3 lipca – Tor Poznań
8 sierpnia – Babie Doły k. Gdańska
5 września – Tor Wyścigowy Kamień Śląski k.Opola

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota opracowała humanoidalnego robota
Toyota opracowała humanoidalnego robota
Toyota i japoński operator komórkowy NTT DOCOMO opracowały system sterowania na odległość humanoidalnym robotem T-HR3 za pośrednictwem sieci komórkowej piątej generacji.