mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi Colt powraca

Mitsubishi Colt powraca

Za kilka dni nowy Colt trafi na rynek japoński.

Mitsubishi Colt powraca

Mitsubishi Motors Corporation zaprezentowało nowy model Colta, pierwszy samochód MMC z cieszącej się coraz większa popularnością w Japonii klasy subkompakt. Sprzedaż nowego samochodu, przy którego projektowaniu wykorzystano zbierający pochlebne opinie studyjny model CZ2 rozpocznie się w Japonii 16 listopada br.

W pierwszej połowie roku 2004 pochodzący z tej samej rodziny kompakt Mitsubishi zostanie wprowadzony na rynek europejski.

Koncepcja Colta rozwijana wspólnie z DaimlerChrysler spełnia współczesne światowe standardy w dziedzinie bezpieczeństwa i oferuje bardzo dobre walory użytkowe i eksploatacyjne.

Colt jest kluczowym modelem w trzyletnim procesie zmian w Mitsubishi Motors Corporation, a także pierwszym samochodem wprowadzanym na rynek japoński od momentu pełnej reorganizacji sieci sprzedaży w tym kraju. Długo oczekiwany Colt daje także początek nowej gamie samochodów spod znaku Trzech Diamentów. Mitsubishi Motors Corporation planuje wprowadzenie na rynek w Japonii 15 nowych samochodów do 2007 roku.

Wybór nazwy dla nowego samochodu nie był przypadkowy. To nazwa będąca symbolem i nawiązująca do tradycji. Pierwszym samochodem osobowym Mitsubishi, który ją nosił był Colt 600 wprowadzony do produkcji w 1962 roku. Mitsubishi Motors Corporation zdecydowało się przywrócić do życia ten trwały symbol nawiązujący do korzeni firmy. W Europie Colt znany był od roku 1978, ale w Japonii dla jego odpowiednika stosowano nazwę Mirage.

Mitsubishi Motors Corporation oraz należąca do DaimlerChryslera smart GmbH planują wykorzystać płytę podłogową nowego Colta do produkcji w Europie rodziny modeli kompaktowych różniących się stylizacją zewnętrzną i wewnętrzną. Samochody obu marek będą wytwarzane w zakładach NedCar w holenderskim Born.

Mitsubishi Colt występuje na rynku japońskim w sześciu podstawowych wersjach wyposażeniowych. Nadwozie dostępne jest w dziesięciu kolorach. Jako źródło napędu wykorzystywany jest jeden z dwóch nowoczesnych, opracowanych specjalnie dla Colta silników.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Wraz z ekspertami bezpiecznej jazdy radzimy, o czym pamiętać przez wyjazdem na sylwestrowe świętowanie.