mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi Grandis w Tajlandii

Mitsubishi Grandis w Tajlandii

Mitsubishi Motors wraz ze swym przedstawicielstwem Mitsubishi Motors Thailand (MMTh) wprowadziło minivana Grandis (lokalna nazwa: Space Wagon), który ma być produkowany i sprzedawany w Tajlandii.

Mitsubishi Grandis w Tajlandii

Oznacza to, że po raz pierwszy ten samochód będzie produkowany i sprzedawany poza Japonią. Planuje się także eksport z Tajlandii do innych krajów ACEAN.

Mitsubishi Grandis zadebiutował  w Japonii w maju 2003, gdzie uznany został za pojazd podkreślający styl życia klientów. Jest także sprzedawany w Europie i Australii. Pierwszym modelem wchodzącym do sprzedaży w Tajlandii jest 2WD GLS wyposażony w 2,4-litrowy silnik MIVEC, skonstruowany tak, by spełniał potrzeby klientów tajlandzkich. Auto będzie produkowane w fabryce Laemchabang i sprzedawany poprzez krajową sieć handlową. Planowana jest sprzedaż na poziomie 400 aut miesięcznie.

"Ten nowy model opracowano z najwyższą dbałością o detale, aby spełnić wymagania stawiane przez nową generację klientów" – powiedział na konferencji prasowej Prezes i Dyrektor Generalny MMTh, Hisayoshi Kumai. "To efekt lat pracy naszych inżynierów, którzy stworzyli samochód oferujący design pełen emocji, świetne osiągi i użyteczność połączoną z dobrym stylem" – dodał.

Rynek ACEAN jest kluczowym dla dynamicznego rozwoju firmy. Wraz z ekspansją ekonomiczną Tajlandii oczekuje się tu dużego wzrostu sprzedaży, co stanowi ogromną szansę dla firmy MMC, która planuje agresywnie walczyć o zwiększenie swojego udziału w rynku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Winter Edition w Polsce
Renault Winter Edition w Polsce
Renault wprowadziło specjalną, bogato wyposażoną serię Winter Edition dla wybranych modeli osobowych z rocznika 2018.