1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Mitsubishi Outlander PHEV – polska premiera

Mitsubishi Outlander PHEV – polska premiera

Do polskich salonów Mitsubishi Motors dotarły właśnie pierwsze dostawy debiutującego w nowej odsłonie modelu Mitsubishi Outlander PHEV 2020.

Mitsubishi Outlander PHEV – polska premiera

Mitsubishi Outlander PHEV - napęd elektryczny i 3 silniki bez skrzyni biegów

W przeciwieństwie do typowych rozwiązań, Mitsubishi zrezygnowało z prostego montażu napędów elektrycznych w tradycyjnych modelach spalinowych i zdecydowało się na opracowanie własnych pojazdów hybrydowych typu plug-in.

Mitsubishi Outlander PHEV, będąc konstrukcyjnie samochodem elektrycznym, poruszany jest głównie przez dwa silniki elektryczne pracujące w układzie stałego napędu 4WD. Silnik spalinowy pełni rolę wspomagającą, albo napędzając generator zasilający akumulator trakcyjny, bądź też napędzając bezpośrednio przednie koła samochodu, ale zawsze przy pracujących silnikach elektrycznych z przodu i z tyłu.

Cały zespół napędowy PHEV w modelu roku 2020 przeszedł aktualizację. Najważniejszą zmianą jest zastosowanie nowego silnika benzynowego o pojemności 2,4 litra, pracującego w cyklu Atkinsona. Zwiększenie pojemności skokowej z 2,0 l do 2,4 l daje możliwość ogólnego obniżenia przebiegu krzywej mocy, gdzie cykl Atkinsona można zastosować z systemem zmiennych faz MIVEC, de facto zwiększając osiągi silnika.

Mitsubishi Outlander PHEV – silnik i parametry

Co zmieniło się w nowym Outlanderze PHEV? Przede wszystkim silnik spalinowy ma teraz moc 135 KM przy 4500 obr./min, zamiast dotychczasowych 121 KM przy tych samych obrotach. Wyższa jest też wartość maksymalnego momentu obrotowego – ze 190 Nm do 211 Nm (również przy 4500 obr./min).

Inżynierowie zmodyfikowali także tylny silnik elektryczny, który zamiast 60 kW (82 KM) ma teraz 70 kW (95 KM) mocy. Moment obrotowy jest taki sam jak wczesniej i wynosi 195 Nm. Silnik elektryczny umieszczony z przodu ma moc 82 KM i moment obrotowy 137 Nm. Łączna moc systemowa to teraz 224 KM.

Zmiany objęły również litowo-jonowy akumulator, który zamiast dotychczasowych 12 kWh gromadzi teraz 13,8 kWh energii. Wystarczyć ma ona na 45 km pokonane w trybie elektrycznym (wg normy WLTP).

Producent podaje, że prędkość maksymalna pozostaje na poziomie 170 km/h, za to przyspieszenie od 0 do 100 km/h skróciło się o 0,3 s do 10,5 s. Lepsza jest też elastyczność, potrzebna podczas wyprzedzania.

Mitsubishi Outlander PHEV – ceny modelu

Nowy Mitsubishi Outlander PHEV kosztuje od 175 990 złotych za wersję Intense PHEV, od 194 990 zł za Instyle PHEV oraz od 209 990 zł za topową Instyle Plus PHEV.

W wyposażeniu bazowej wersji Intense PHEV znajdują się m.in. felgi aluminiowe o średnicy 16 cali, przyciemniane szyby tylne, LED-owe światła do jazdy dziennej, podgrzewane fotele przednie, 7 poduszek powietrznych, automatyczna dwustrefowa klimatyzacja, kamera cofania.

Podobne wiadomości:

Wielki powrót Mitsubishi Colta w 2023 r.

Wielki powrót Mitsubishi Colta w 2023 r.

Aktualności 2022-04-05

Nissan Ariya - ile kosztuje elektryczny SUV?

Nissan Ariya - ile kosztuje elektryczny SUV?

Aktualności 2022-04-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!