mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Zapowiadany od kilku tygodni minivan od Mitsubishi Xpander w końcu doczekał się premiery na salonie samochodowym  w Indonezji. Poznaliśmy sporo szczegółów technicznych na jego temat.

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Mitsubishi Xpander to nowy, siedmioosobowy minivan o długości 4475 mm i wysokości 1,7 metra, co pozycjonuje ten model w segmencie aut kompaktowych. Mimo tego samochód prezentuje się dość pokaźnie, szczególnie za sprawą masywnego przodu z reflektorami LED. Prześwit wynoszący 205 mm pozwoli poruszać się po wyboistych dogach poza asfaltem. Niestety producent przewidział napęd wyłącznie na przednią oś.

Pod maską minivana będzie dostępny silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra. Jednostka o mocy 105 KM współpracuje z 5-biegową skrzynią ręczną lub 4-stopniowym automatem.  Wnętrze samochodu wygląda dość oszczędnie i minimalistycznie, ale znalazło się miejsce dla systemu multimedialnego. Auto jest wyposażone w złącze USB do ładowania smartfona oraz tackę przy każdym siedzeniu, gdzie można położyć telefon. Pod kątem ergonomii niczego mu nie brakuje - na pokładzie jest aż 16 uchwytów na napoje.

Szefowie japońskiego koncernu podkreślają, że nowy model ma umocnić pozycję Mitsubishi na azjatyckim rynku SUV-ów i lekkich samochodów użytkowych. W ciągu kilku lat firma zamierza zostać liderem rosnącego segmentu MPV w państwach należących do grup ASEAN.

Trudno ocenić, czy nowy model pojawi się również w Europie, ale na początek, jeszcze jesienią zadebiutuje na rynku indonezyjskim. Dopiero w 2018 roku Xpander trafi na kolejne rynki. Mitsubishi zamierza produkować rocznie 80 tys. egzemplarzy minivana.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mitsubishi
Tematy w artykule: Mitsubishi

Podobne wiadomości:

Mały, elektryczny SUV Mitsubishi w drodze

Mały, elektryczny SUV Mitsubishi w drodze

Aktualności 2016-08-24

Mitsubishi Outlander - solidny średniak

auto motor i sport 2017-08-28

Z bogatszym wyposażeniem i płynniejszą w działaniu skrzynią CVT Outlander bardzo chce udowodnić, że w swojej klasie wciąż ma coś do powiedzenia. Tyle że w porównaniu z konkurentami wciąż ma mniej mocnych argumentów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Współpraca Huawei i Audi w dziedzinie automatycznej jazdy
Współpraca Huawei i Audi w dziedzinie automatycznej jazdy
Podczas konferencji Huawei Connect 2018 firmy Huawei i Audi przedstawiły swoje plany współpracy w dziedzinie inteligentnych pojazdów podłączonych do internetu (ICV – inteligent connected vehicles), prezentując nowe Audi Q7 jako demonstrację nowoczesnej technologii.