mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi a ochrona środowiska

Mitsubishi a ochrona środowiska

Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) opublikowała swój Raport z Działań na Rzecz Ochrony Środowiska, który wyszczególnia proekologiczne działania firmy i osiągnięcia podczas roku obrachunkowego 2003.

Pierwszy taki raport powstał w 1999 roku i miał na celu poinformowanie udziałowców o proekologicznych usprawnieniach w działalności firmy oraz środkach, jakie zastosowano, by zredukować wpływ na środowisko naturalne. Raport 2004 to już szósta edycja corocznej publikacji.

Raport 2004 obejmuje szczegółowe informacje o działaniach firmy szczególnie na polu konstruowania pojazdów na ogniwa paliwowe oraz projektowania. Nowościami w tegorocznej edycji są rozdziały o proekologicznych krokach podjętych przez podległe firmie oddziały i fabryki zarówno w Japonii, jak i innych krajach, na temat etyki korporacyjnej i komunikacji z klientami. Ponadto Raport uaktualnia informacje o osiągnięciach proekologicznych firmy w zakresie produkcji, logistyki, recyklingu i innych.

Najważniejsze elementy polityki proekologicznej w roku 2003:

· Prototyp pojazdu Mitsubishi FCV z ogniwem paliwowym rozpoczyna testy drogowe.
· Nowy model Grandis otrzymuje certifikację ultraniskiej emisji (U-LEV). 95,7% samochodów z silnikami benzynowymi MMC sprzedanych w roku  obrachunkowym 2003 miało certyfikację LEV, co oznacza znaczny wzrost (wobec 79,4% w roku poprzednim).
· Stopieñ odzyskiwania materiałów odpadowych sięgnął 99,5%. Firma utrzymała swe konto zerowego zanieczyszczania otoczenia we wszystkich krajowych zakładach produkcyjnych, cel osiągnięty po raz pierwszy w roku obrachunkowym 2001.
· Na koniec roku księgowego 2003 86,7% dostawców MMC (352 firmy) uzyskało certyfikację ISO 14001.
· Firma kontynuuje działania proekologiczne, między innymi poprzez akcje edukacyjne adresowane do dzieci.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policyjna akcja
Policyjna akcja "Smog"
Policja zapowiada na jutro ogólnopolską akcję kontroli emisji spalin w samochodach. Wzmożonych patroli spodziewać się trzeba od rana do wieczora.