mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi rozwija gamę silników

Mitsubishi rozwija gamę silników

W 2005 roku ruszy produkcja zupełnie nowej rodziny silników Mitsubishi określana jako World Engine (światowy silnik). Rzędowa, czterocylindrowa i wykonana z aluminium jednostka napędowa o pojemnościach 1.8, 2.0 oraz 2.4 litra oraz oznaczona symbolem serii IL4, zapowiada się jako najlepszy silnik w swojej klasie.

Silniki World Engine będą produkowane w zakładach w Dundee, Michigan w Stanach Zjednoczonych oraz w znanej fabryce Mitsubishi Motors w Shiga w Japonii. Zakłady Shiga zostaną w tym celu rozbudowane i zmodernizowane kosztem 10 miliardów jenów. Powierzchnia hal produkcyjnych zostanie zwiększona o 12 tysięcy metrów kwadratowych do poziomu 67 tysięcy metrów kwadratowych. Zakończenie prac przewidziano na lato przyszłego roku. W nowych zakładach znajdzie także zastosowanie wprowadzony właśnie przez Mitsubishi Motors nowy system kontroli jakości - Quality Gate System (wyjściowy system kontroli).
- Inwestycja w Shiga to potwierdzenie naszego uznania dla wysokich kwalifikacji pracowników w Japonii. Pokazuje także nasze zaangażowanie na tutejszym rynku i jest również przykładem naszej polityki dążenia do efektów ekonomicznych na najwyższym poziomie. Całość przyniesie największe korzyści naszym obecnym i przyszłym klientom – powiedział Rolf Eckrodt, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors.
Plany produkcyjne nowej rodziny silników zakładają wytwarzanie ponad 1.5 miliona jednostek rocznie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
30-dniowe polisy OC służyć mają komisom, tymczasem niektórzy agenci proponują je kierowcom o dużej szkodowości. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny już prowadzi kontrole.